MobilShift

Google Duplex Nedir

13.05.2018
33
Google Duplex Nedir

Google Duplex, yeni geliştirilen bir akıllı yapay zeka uygulaması, Google bu konuda uzun süredir çalışmalar yapmaktaydı ve en son olarak Google Duplex tanıtımı yapıldı ve çok yakında hizmete girecek. Peki tam olarak Google Duplex nedir ve ne işe yarayacak gelen haberlere ve verilen bilgiler ışında anlatmaya çalışalım.

Google Duplex Nedir?

Google tarafından üzerinde uzun süredir çalışılan ve sonunda ortaya çıkan bir projedir. Google Duplex, yapay zekaya sahip ve sesle kontrol edilebilen bir proje, Siri’ye benzer ancak Siri’den daha iddialı olarak geliştirilen bu proje oldukça ses getireceğe benziyor. Google Duplex, kendi sesi ve yapay zekası ile bir insanla rahatlıkla sohbet edebiliyor ve sesli komutları da yerine getirebiliyor.

google duplex

Google Duplex’in en güzel yanlarından bir tanesi de, sizin asistanlığınızı yapması, sesli arama yapabiliyor, sizin yerinize rezervasyon yaptığı gibi, alışveriş bile yapabilme özelliğine sahip bir hizmet olacak. Bunları yaparken, karşınızda bir yapay zeka olduğunu fark etmeyecek ve sanki kişisel asistanınız varmış gibi düşünmenizi sağlayacak olması ayrı bir özellik olmaktadır.

Google Duplex Ve Yapay Zeka

Google Duplex hizmeti çok yakında kullanıcılar ile buluşacak, ancak bununla ilgili olarak bir çok kişinin de tereddütleri var, karşısındakinin yapay zeka olduğuna inanmayan ve gerçek bir kişi olduğunu sanan kullanıcıların hareketleri ise, bir sorun teşkil edecek mi bir sorun olabilir mi düşündürücü.

Google Duplex’in konuşma yetenekleri hakkında fikir edinmeniz için, geçen hafta içinde Google I/O geliştirici konferansında test edilen ve Duplex servisi ile bir görüşmede bir kullanıcının berberden randevu alması sağlanmıştı.

Buna benzeyen bir çok hizmeti içinde barındıracağı bildirilen Google Duplex ile hayatınızın her alanında yardımcı bir kişisel asistan hizmeti Google tarafından yapılmış olan Yapay zeka uygulaması ile hayata geçecek gibi görünüyor.

Google Duplex’in de tanıtıldığı Google I/O konferansının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.