MobilShift

Google Daydream VR Nedir | Ne işe yarar

10.10.2016
157
Google Daydream VR Nedir | Ne işe yarar

Google Daydream VR Nedir?

Google Daydream VR nedir, nasıl kullanılır? Google Daydream VR ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz. Google tarafından üretilen yeni nesil bir sanal gerçeklik gözlüğüne verilen isim. Google Daydream VR ile Cardboard benzeri ama arayüzü ve teknoloji biraz farklı bir 3D deneyimi sunuyor. Google Daydream VR, şuan için her telefona destek vermiyor ve bir çok yeni telefonda  desteklenen bir özellik olması bekleniyor.

google-daydream-vr

Şu anda Google Daydream VR satışta değil, ancak bu yıl sonuna doğru türkiyede satışa sunulması bekleniyor. Google Daydream VR, Google Pixel tarafından desteklenmesi bekleniyor, bu sebeple ilk olarak Google Pixelin için satışa sunulması gerekmekte. Bu nedenle türkiyedeki teknoloji severlerin biraz daha sabretmesi gerekecek.

Google Daydream VR teknik özellikleri

Google Cardboard’ın aksine bu cihaz her telefonla uyumlu olmayacak ve üzerinde yer alan alıcılar ve elle kontrol edilen, kumanda ile entegre çalışacak. Bu sebeple Android içinde özel bir yazılım ile Google VR modu yer alacak, 3d modelleri interaktif olarak kullanabilmek ve etkileşimli sanal gereçeklik deneyimi için farklı bir teknoloji kullanılmış.

google-daydream-vr-nedir

Google Daydream VR

Google Daydream VR için bir çok geliştirici, Google Youtube, Google Play Store Filmler gibi uygulamalar artık Daydream modeuna özel uygulamalar geliştirmiş durumda, çok yakında özellikle büyük oyun firmaları da Daydream VR için özel yazılım ve uygulamalar geliştirebilir. Gerçek bir sanal deneyim yaşamak isteyenler için geliştirilen Google Daydream VR, şuan A.B.D ‘de 79 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulmuş durumda.

https://store.google.com/?gl=US

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.