MobilShift

Google chrome eklentileri nerede

24.08.2015
35
Google chrome eklentileri nerede

Google chrome eklentilerine nasıl girebilirim? Google chrome eklenti sayfası nerededir? Google chrome extensions, olarak isimlendirilen, eklentilerin yönetileceği sayfaya nasıl giriş yapabilirim, Chrome içinde yüklü eklenti listesini nasıl görebilirim? Google Chrome eklentileri yönetme alanı nerede, Eklenti ayarları sayfası nerededir?

Google Chrome extensions, yani eklentiler, Chrome üzerinde çalışabilen ve çeşitli işlere yarayabilen küçük uygulamalardır, bu uygulamalar, ücretsiz olarak Google Chrome extensions sayfasından yüklenebilir ve dilenirse daha sonra kaldırılabilir. Google Chrome eklentilerini yönetmek, var olan bir eklentiyi silmek veya düzenlemek için Eklentiler sayfasına girş yapabilirsiniz.

Google Chrome Uzantılar sayfası

Google Chrome eklentilere giriş için Chrome anasayfasından sağ üstteki menüden> Ayarlara girmeniz ve sol bölümden “Uzantılar”ı seçmeniz gerekmektedir.

Google Chrome uzantılar sayfasından, Chrome üzerinde yüklü olan uzantılarınızın, eklentilerinizin bir listesini görürsünüz, bu eklentileri bu bölümden etkisizleştirebilirsiniz, bu durumda eklenti çalışmaz ancak Chrome üzerinde durur, daha sonra buradan yeniden yükleme yapmadan etkinleştirmek suretiyle kullanabilirsiniz.

Google Chrome Eklentiyi tamamen silme

Google Chrome üzerinden dilerseniz eklentiyi tamamen silebilirsiniz, bunun için eklenti yanında bulunan, çöp kutusu simgesine tıklamanız gerekmektedir. Eklenti Google Chrome üzerinden tamamen kaldırılmış olur, bu eklentiyi yeniden kullanmak isterseniz tekrar kurulum yapmanız gerekmektedir.

Google Chrome eklentilerine kolay yoldan ulaşabilmek için tarayıcınızın adres çubuğuna chrome://extensions/ yazarak klavyeden enter tuşuna basmanız yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.