MobilShift

Google Bağlı Uygulamaları Silme ve Kaldırma

24.08.2017
44
Google Bağlı Uygulamaları Silme ve Kaldırma

Google bağlı uygulama ve izinleri nasıl görebilirim ve silebilirim? Google altında bağlı uygulamaları görme ve yönetme alanından, verdiğiniz izinleri görebilirsiniz. Bilindiği gibi, Google hesabı ile farklı bir çok uygulama ve serviste oturum açmanıza olanak sunar. Google hesabınızı kullanabildiğiniz bir çok uygulama vardır.

Eğer kullandığınız sosyal medya hesabı ya da servis, Google hesabı ile giriş ve oturum açmaya izin veriyor olabilir. Gerekli izinleri vererek, bir hesap açma formu doldurmadan direkt olarak giriş yapabilirsiniz. Bu işlem esnasında sizden Google bilgileriniz kullanılır. Ancak bunun için izin vermiş olmalısınız ve bu bilgiler kaydedilir.

Google Bağlı Uygulamalar Nedir?

Bu şekilde bir 3.taraf uygulamaya izin verdiğinizde, bu uygulama artık bağlı uygulama olarak adlandırılır. Google bağlı uygulamalara verdiğiniz bu izni ve yetkiyi dilerseniz iptal edebilirsiniz. Google altından kaldırabilirsiniz. Bu yazıda Google’a bağladığınız uygulamaları nasıl silerek, kaldırabilirsiniz, resimli olarak anlatacağız.

Google Bağlı Uygulamaları Silme İşlemi

Bunun için Google ayarlarına girmeli ve buradaki Bağlı uygulamaları yönet kısmından bu uygulama izinlerini tamamen kaldırmanız gerekmektedir. Bu işlem ise şu şekilde yapılır. İlk olarak Google Hesap ayarlarına girmelisiniz. Bunun için https://myaccount.google.com/ adresinde oturum açmanız gereklidir. Karşınıza aşağıdaki şekilde bir pencere ve yapabileceğiniz ayarlar gelecektir.

Google Hesap ayarları sayfasına gitmek için tıklayınız

 Burada Sağ bölümde yer alan “Bağlı uygulamalar ve siteler” ayar kısmına girerek, var olan bağlı uygulamalarınızı görebilirsiniz.

google bağlı uygulamalar

Burada bağlı tüm uygulamalar bulunur, uygulamaları yönetmek için, “Uygulamaları yönet” seçeneğine tıklayın. Karşınıza, bu Google hesabına bağlı tüm uygulamalar ve siteler gelecektir.

google bağlı uygulamalar

Kaldırmak istediğiniz uygulama ya da sitenin üzerine tıklayarak detayları görünüz ve “Kaldır” butonuna basarak, uygulamanın, Google hesabınız ile ile ilişkisini kesebilirsiniz.

google bağlı uygulama kaldırma

Google hesabınızın altında yer alan ve bağlanmış olan tüm uygulama ve siteleri bu şekilde silerek, hesabınıza erişimlerini kaldırarak, silebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta şudur. Bağlı hesap silindiğinde, o uygulama için, bağlı olduğu Google hesabı ile giriş yapamazsınız ve oturum açamazsınız.

Eğer tekrar oturum açmanız gerektiğinde tekrar bağlamak ve gerekli izinleri vermek durumunda kalabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.