MobilShift

Google Asistan ile mırıldanarak sesten müzik bulma uygulaması nasıl kullanılır

04.02.2022
96
Google Asistan ile mırıldanarak sesten müzik bulma uygulaması nasıl kullanılır

Google, mırıldanarak şarkı bulma için Google Asistan özelliğini kullanabilirsiniz? Bu özellik sayesinde mırıldanarak müzik bulabilmeniz mümkün. Peki şarkı mırıldanarak nasıl bulunur?

Daha önce 3.parti uygulamaları ile sesten müzik bulmak mümkün olabiliyordu. Shazam ve benzeri uygulamaları ile melodisini bildiğiniz bir müziğin kime ait olduğunu bulmanız mümkün olabiliyordu. Bu tarz uygulamalar sayesinde, sadece çalan müziğin bir kısmını uygulamaya dinleterek, çalan şarkının ne olduğunu öğrenebiliyorsunuz. 

Google Asistan müzik bulma uygulaması

Google Asistan sesten müzik bulma uygulamasından etrafınızda çalan şarkıların ne olduğu hakkında bilgi isteyebilirsiniz. Google Asistan’ın şarkıyı bulabilmesi için 3 yol deneyebilirsiniz.

 • İlk olarak şarkıyı çalabilir
 • bir şarkının melodisini mırıldanabilir
 • veya ıslık çalabilir veya söyleyebilirsiniz.

Android kullanıcıları için artık herhangi bir uygulama yüklemeden de bu işlem kolaylıkla yapılabiliyor. Google Asistan ile artık çalan şarkı haricinde dinleyerek müzik bulma ve sadece mırıldanarak şarkının kim tarafından söylendiğini bulabilmeniz mümkün olabiliyor. 

Mırıldanarak şarkı nasıl bulunur?

Bulmak istediğimiz şarkı dilimizin ucunda ama sözlerini hatırlamıyoruz “sesten müzik bulma özelliği” ile melodisini mırıldanabiliriz, bu durumda Google Asistan’a gelen mırıldanarak şarkı bulma özelliği sayesinde, aradığınız şarkıyı bulmanız oldukça kolaydır.

Google Asistan’a gelen bu yeni özellik sayesinde Google uygulaması şarkıyı internetten bulabiliyor. Mırıldanmanın yansıra, dinleyerek hatta dilerseniz ıslık çalarak melodisini bildiğiniz şarkıyı bulabiliyorsunuz. 

Google Asistan uygulamasıyla mırıldanarak şarkı nasıl bulunur?

Artık, merak ettiğiniz ve melodisini bildiğiniz bir şarkıyı kolayca “Google Asistan müzik bulma uygulaması” sayesinde bulmanız mümkün hale geliyor. Bu işlem için herhangi bir uygulama yüklemenize gerek yok. Google tarafından sunulan Google Asistan müzik bulma sayesinde aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli.

Google Asistan ile mırıldanarak şarkı bulma özelliği nasıl çalışıyor?

İlk olarak Google için kullanıma sunulan bu özellik, iOS sürüm desteği içinde geçerli. iPhone kullanıcıları da dilerlerse bu uygulamayı iPhone cihazlarında kullanabileceklerdir. Şimdi Google Asistan müzik bulma uygulaması ile mırıldanarak şarkı bulma özelliği nasıl kullanılır anlatalım. 

İlk olarak Google uygulamasının en son sürümünü indirin, ardından aşağıdaki işlemleri uygulayarak dinleyerek müzik bulma ile melodisini bildiğiniz bir şarkıyı bulmayı deneyin. 

 • Google Asistan’dan bir şarkıya isim vermesini isteyin

  • Telefonunuzda Ana Ekran düğmesine basılı tutun veya “Ok Google” deyin.
  • “Bu şarkı ne?” diye sorun.
  • Bir şarkı çalın veya mırıldanın.
  • Islık çalın
  • Şarkının melodisini söyleyin. 

Tam olarak dilediğiniz şarkıyı bulma imkanınız olmasa da, benzer sonuçları uygulama sizin için listeleyecektir. Benzer sonuçlar içinde mırıldanarak veya ıslık çalarak bulmaya çalıştığınız şarkı için, seçenekler içinden aradığınız şarkıyı bulabilirsiniz. 

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.