MobilShift

Google Andromeda nedir

02.10.2016
145
Google Andromeda nedir

Google Andromeda nedir?

Sahibi olduğu Android işletim sistemi ile Chrome tarayıcısı birleşimi, yeni bir işletim sistemi olarak yapılması muhtemel yeni bir proje. Ancak Andromeda yalnızca telefon ve tabletlerde değil, birçok cihazda da kullanılabilecek bu durum ise Android’e bir alternatif değil aksine farklı platformlarda daha geniş kitlelere hitap edecek yeni proje olması muhtemel görünmekte.

4 Ekim 2016 tarihinde yapılacak etkinlikte yeni bir cihazla birlikte tanıtılması beklenen yeni illetim sistemi hakkında çok az bilgiye sahibiz, ancak yeni cihaz muhtemel olarak Pixel3 veya Bison olarak isimlendirilecek, tablet formatında olmasıda beklenen bu cihaz 12.3 inç boyutlarında ve Apple İpad tablete rakip olmasıda bekleniyor.

google-andromeda-nedir

Söz konusu cihaz “Pixel 3” ve “Bison” isimleriyle anılıyor. Tablet formatında beklenen ürünün 12.3 inç ekran boyutuna ve Intel M3 işlemciyle geleceği düşünülüyor. 12.3 inç ekran boyutu ile bu yeni cihaz iPad Pro ve Surface cihazları karşısında önemli bir rakip olabilir.

Andromeda Kelime anlamı nedir?

Merak edenler için Andromeda, Dünyamızın içine yer aldığı Samanyolu galaksisi gibi bir galaksi ve dünyaya en yakın galaksi olma özelliğinin yanında dünyadan gözle görülebilen en uzak galaksi olma özelliği de mevcut. İlk olarak 960’lı yıllarda Abdül Rahman el-Sufi tarafından keşfedildi ve çok silik ve toz bulutu gibi göründüğünden dolayı “Silik bulut” ismini verdi.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.