MobilShift

Google Android için Chat Servisini Devreye Sokuyor

24.04.2018
48
Google Android için Chat Servisini Devreye Sokuyor

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemine Chat yani evrensel bir mesajlaşma hizmetini eklemeye hazırlanıyor. Yeni servisin adı tam olarak belli olmasa da Google Chat olması bekleniyor. Bu yazıda Google Chat nedir ve ne işe yarar kısaca anlatalım .

Google tarafından hizmete sokulan Google Allo yeterince ilgi görmeyince, Android içine yerleşik olan bir mesajlaşma servisi üzerine çalışmaya başladı.

Buna göre, Android içinde yüklü olarak gelen ve SMS benzeri bir gelişmiş özelliklere sahip iletişim sağlayan bir hizmeti devereye sokmak için çalışmalara başlamış durumda.

Üstün özelliklerde bir Android cihaz alsanızda, tüm özellikleri dışında, 3.parti bir mesajlaşma uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. İphone kullanıcıları gibi, işletim sistemine yerleşik olarak gelen iMessage gibi bir servis Android için bulunmamaktadır. Bu konudaki eksikliği gidermek adına bu tarz bir çalışmaya başladığı gelen haberler arasında.

google chat

Google geliştirdiği Android için, Sms gibi çalışan ve hücresel veriyi kullanmadan farklı bir teknoloji kullanarak, mesajlaşarak iletişim kurulmasına olanak tanıyan bir servis üzerinde çalışmaya başladı.

Rich Communication Service standartlarınauygun olan bu servis ile, yerleşik olarak Android içinden farklı bir uygulamaya gerek kalmadan mesajlaşabileceksiniz. Buna göre Google Allo ile ilgili çalışmalardaki kaynaklarını bu projeye kaydırdığı söyleniyor.

Android için bu eksikliğin giderilmesi gerekliliğini gören Google yaptığı çalışmalar ile ilgili olarak net bir açıklama yapmasa da, çok yakın zaman içinde çalışmanın ve gelecek olan uygulamanın teknik ayrıntılarının ortaya çıkması bekleniyor.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.