MobilShift

Gmail’de Telefon Rehberi Nerede | Gmail Kişiler

19.11.2018
209
Gmail’de Telefon Rehberi Nerede | Gmail Kişiler

Gmail Kişiler – Rehber Nerede

Gmail’de “Kişiler” bölümünde eşleştirmeniz durumunda kişilerinize ait bilgileri saklayabilirsiniz. Gmail üzerinden oturum açarak kişilerinizi yönetebilirsiniz, kişi ekleme veya silme gibi işlemleri de yapabilirsiniz. Gmail’de oturum açarak kişilerinize erişebilirsiniz.

Gmailde kişiler bölümünden kişilerinizi yönetebilir ve güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz, bu şekilde telefonunuzu değiştirdiğinizde ya da rehberiniz silindiğinde kolaylıkla eski kayıtlara ulaşmanız da mümkün olacaktır. Bu işlem içinde Gmail ile cep telefonunuzdaki rehberi eşleştirerek entegre olarak çalıştırabilir ve otomatik olarak senkronizasyon özelliğini kullanabilirsiniz.

Gmail’de kişilere ulaşmak için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir, ilk olarak Gmail’de oturum açmanız gerekmektedir, ardından aşağıdaki resimde yer alan yolu izleyerek kişiler bölümüne ulaşabilirsiniz. Gmail oturumunuzu açın ve ardından sağ üst bölümde yer alan ızgara simgesine tıklayınız ve açılan menüden “Kişiler” seçeneğine tıklayınız.

 

gmail kişilerim

Gmail kişiler bölümünde, hesabınızda kayıtlı olan kişilerinize ait ad, soyad, e-posta, telefon numarası gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bölümden kişilerinizi yönetebilirsiniz, kişi ekleme veya silme işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi etiket ekleyerek daha kolay ulaşılabilir yapabilirsiniz. Gmail kişilerinizi dilerseniz gruplandırabilirsiniz.

gmail kişiler ayarları bölümü

Gmail Yeni Kişi Oluşturma

Bunun dışında yeni kişi eklemesi yapmak için yukarıdaki bölümden “Kişi Oluştur“seçeneği ile yeni bir kişi için kayıt açabilirsiniz. Açacağınız yeni kişi kartı için ad, Soyadı, Şirket ve İş Ünvanı gibi bilgileri girebilirsiniz, bunun yanında kişiye ait bir e-posta adresi varsa bu bölümden girişini yapabilirsiniz. Gmail’de yeni kişi kaydı için telefon numarası ekleyebilirsiniz, eğer kişiye ait birden fazla telefon numarası varsa, (+) simgesine tıklayarak yeni bir telefon alanı ekleyebilirsiniz.

gmail kişi ekleme

Gmail rehberinizdeki bu kayıtları dilerseniz Android tabanlı cep telefonunuzdaki rehberiniz ile eşleştirebilirsiniz, bu şekilde her iki hesabın entegre olarak çalışabilmesi mümkün olacaktır. Bu şekilde cep telefonunuzdaki rehberinizi Gmail üzerine yedeklemiş olursunuz. Gmailde senkronizasyon olarak yapılan bu işlem nasıl yapılır aşağıdaki bağlantıdan daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Gmail Rehber ile Android Senkronizasyon İşlemi

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.