MobilShift

Gmail ve Outlook ile kayıt olduğunuz siteleri ve servisleri bulun

21.04.2017
161
Gmail ve Outlook ile kayıt olduğunuz siteleri ve servisleri bulun

Gmail veya Outlook e-posta adresleri ile kayıt olduğunuz siteler ve verdiğiniz izinleri nereden görebilirsiniz. Zaman içinde kayıt olduğunuz site ve adresleri görmek ve verdiğiniz erişimleri silmek için gerekli olan bu işlem nasıl yapılır?

Zamanında birçok siteye, foruma veya hizmete kayıt oldunuz. Üzerinden zaman geçtikçe belki unuttunuz ve hatırlamıyor olabilirsiniz.

Geçmişe dönük olarak Gmail ile veya Outlook hesaplarınız ile kayıt olduğunuz veya oturum açtığınız bu siteleri görmenin bir yolu var mı? Gmail ve Outlook hesapları ile kayıt olduğunu tüm siteleri dilerseniz görebilirsiniz.

Gmail hesabınız ile kayıt olduğunuz sitelerin bir listesini nereden görebilirim? Bu siteler hangileriydi? Bu siteleri unuttum, nasıl araştırabilir ve bulabilirim diye düşünüyor ve çözüm bulamıyorsanız, bunun bir çözüm yolu var.

Gmail’e bağlı hesapları bulun

Bir Gmail hesabınız varsa, ona bağlı profilleri bulmanın oldukça kolay bir yolu var. Herkes için geçerli olan ve bir Gmail hesabı olan herkesin e-posta ayarlarında daha önce verdikleri yetkilerin ve web sitelerinin tam listesi yer alır.

Artık tam size göre bir hizmet bulunuyor. Gmail hesabınızı kullanarak, farklı farklı sitelere kayıt oldunuz ama üzerinden de zaman geçti ve artık hatırlamıyorsunuz, o zaman size unuttuğunuz o site ve servisleri bulmanıza yardımcı olacak bir hizmetten bahsedeceğim.

Gmail için bağlı hesapları görebilmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Google Hesap Ayarlarınıza gidin
 • Soldaki menüden Güvenlik’e tıklayın
 • Bağlı uygulamalara ve sitelere gidin 
 • Erişimi yönet’i tıklayın

Gmail hesabınıza bağlı olan Web sitelerinin listesini açtıktan sonra, listeden kullanmadığınız ve erişimi iptal etmek istediğiniz Web sitelerini gözden geçirebilir ve gerekirse erişimi iptal edebilirsiniz. 

Bu servis ile Gmail hesabınıza ait bir e-posta adresinizi girdikten sonra, size bu e-posta adresi ile kayıt olduğunuz tüm servisleri ve sitelerin bir listesini görüntülenir. Bundan sonra yapmanız gereken şey ise, o siteye giderek eğer kullanmıyorsanız hesabınızı silmek ve kapatmak.

Outlook veya Hotmail’e bağlı hesapları bulun

Bir Outlook veya Hotmail hesabınız varsa bağlı hesapları nereden bulabilirsiniz? Bu sorunun cevabı için hesaplarınız bölümünden bağlı hesapları görebilirsiniz. Outlook’un (önceden Hotmail) sahibi olan Microsoft aracılığıyla üçüncü taraf erişiminizi yönetmeniz gerekir.

 • Hesap sayfanızı ziyaret edin
 • Gizlilik sekmesine tıklayın
 • Diğer gizlilik ayarlarına ilerleyin
 • Uygulamalar ve hizmetler altında , verilerinize erişebilen Uygulamalar ve hizmetler’i tıklayın.
 • Web sitelerinin listesini gözden geçirin ve gerekirse erişimi iptal edin.
 • Erişimi iptal etmek için ilgili uygulamanın adı için Düzenle’yi tıklayın ve Bu izinleri kaldır’ı seçin.

Yahoo’ya bağlı hesapları bulun

Yahoo E-posta adresi ile kayıt olduğunuz Web siteleri varsa, benzer bir süreç izlenecektir. Diğer hesaplarda olduğu gibi daha önce kayıt olduğunuz site ve servislere verdiğiniz erişim izinlerini iptal etmeniz mümkün olacaktır. 

 • Hesap bilgilerinize gitmek için profil simgenize tıklayın
 • Uygulamayı ve Web Sitesi Bağlantılarını Yönet’e tıklayın
 • Bu, tüm son uygulama etkinliğinizi gösterir, buradan izinleri iptal edebilirsiniz.
 • Erişimi iptal etmek için uygulamanın yanındaki Kaldır’ı tıklayın.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.