MobilShift

Gmail tüm mailleri silme & Toplu mail silme

24.04.2017
48
Gmail tüm mailleri silme & Toplu mail silme

Gmail toplu mail silme işlemi nasıl yapılır?

Gmail kullanıcıları için toplu mail silme nasıl yapılır? Bazen gelen E-postalar o kadar birikebilir ki, bunları tek tek silmek çok zaman alır. Hem de bu işlem mantıksızdır. Peki bu sorunun çözümü tam olarak nedir? Gmail’de gelen maileri toplu olarak nasıl silebilirim diye düşünmeyin bunun oldukça kolay bir yolu var elbette.

Gmail üzerinde gelen maillerinizi toplu olarak nasıl silebilirsiniz? Hem de Gmail hesabınızdaki tüm mailleri tek bir tıklama ile hemen silebilirsiniz.

Gmail Gelen Mailleri Tek Tık ile Silin

Gmail hesabınızda oturum açtıktan sonra, maillerinizi silmek için sağ tarafta yer alan kutucukları işaretlemeniz gerekir.  Mailleri seçtikten sonra açılan bölümden “çöp kutusu” işaretine tıklamanız yeterli olmaktadır.

Bunun dışında bir sayfada gösterilen mailleri tüm e-postaları seçmek için en üstte bulunan kutucuğa tıklayın. Aşağıdaki resimde ok işareti ile gösterilen yere tıklayın.

Seçtiğiniz bu mailleri silmek içinde, Çöp kutusu simgesine tıklamanız yeterlidir.

bu durumda sayfadaki mailleriniz sarı renkte seçilmiş olacaktır ve çöp kutusu simgesine tıklayarak hemen silebilirsiniz.

gmail toplu mail sil

Gmail’de Tüm Mailleri Nasıl Silebilirim?

Sayfa olarak maillerin nasıl silineceğiniz anlattık. Gelen kutunuzda yüzlerce sayfa olabileceğinden dolayı sayfa olarak  silme işlemi de uzun sürebilir.

O zaman Gmail’de yer alan tüm mailleri nasıl silebiliriz.

Tüm mailleri silmek için, sayfadaki tüm mailleri seçiniz ve ardından “seçime uygun olan iletinin tümünü seç” ibaresine tıklayınız. Artık tüm mailler seçili duruma geldi. Çöp kutusu ibaresine tıklayınız. Tüm mailler silinmiş oldu.

Gmail’de bir ileti silindiğinde direkt kalıcı olarak silinmez. İlk olarak “Çöp kutusuna” gönderilir. Daha sonra çöp kutusunu silerek tüm mailleri tamamen silmiş olursunuz.

gmail toplu mail silme

ETİKETLER: , ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.