MobilShift

Gmail şifremi unuttum | Şifre sıfırlama

08.10.2015
51
Gmail şifremi unuttum | Şifre sıfırlama

Gmail şifrenizi unuttuysanız, almak için neler yapmanız gerektiğini anlatan bu yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Gmail şifre sıfırlama işlemi bir kaç farklı seçeneği kullanarak yapılabilmektedir. Gmail şifre sıfırlama için, Gmail kayıt esanasında vermiş olduğunuz kurtarma e-postası veya cep telefonu ya da güvenlik sorularını kullanarak yapılabilmektedir.

Gmail şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi kurtarmak için yapmanız gerekenleri aşağıda okuyarak uygulayabilirsiniz. Gmail şifrenizi ger almanın en kolay yolu, yanımlı bir cep telefonu numaranız varsa, hesabınızı geri almak oldukça basit oalcaktır.

Kayıtlı cep telefonu numaranızı verdikten sonra, cep telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra, hesabınıza yeni bir şifre tanımlama için gerekli alana yönlendirilir ve hesabınıza yeni bir şifre tanımlayarak, Gmail hesabınızı kurtarmış olursunuz.

gmail şifremi unuttum

Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail şifre kurtarma için ilk olarak, kurtarmak istediğiniz hesaba ait e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazarak işlemlerine başlayabilirsiniz. Daha sonra ise işlem adımlarını takip ederek, hesabınıza ait yeni bir şifre almanı mümkündür.

gmail şifre sıfırlama

Burada eğer kurtarmak istediğiniz e-posta adresine ait, bir cep telefonu tanımladıysanız hesabınızı kurtarmanız daha kolay olacaktır, ancak ikincili bir e-posta veya güvenlik sorularınızı biliyorsanız, hesabınızı kurtarmanız ve yeni bir şifre belirlemeniz de mümkündür.

Bunun dışında güvenlik olarak doğum tarihi bilginiz ve hesabınız ile ilgili olarak bazı bilgiler de istenebilir, tüm bu bilgileri doğru olarak yanıtlamanız gerekmektedir. Aksi halde hesabınızı geri almanız mümkün olmayacaktır.

Gmail Şifrenizi sıfırlamak için gerekli işlemlerin anlatıldığı video’yu izleyerek, işlem adımlarını takip ederek bilgi alabilirsiniz.

Gmail Şifre Kurtarma İşlemleri için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hatice dedi ki:

    Şifremi unuttum

  2. Mobildler dedi ki:

    Yazı içeriğindeki işlemleri yaparak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.