MobilShift

Gmail şifre değiştirme

01.02.2016
8
Gmail şifre değiştirme

Google Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır? Google hesaplarınızı kullanmak için kullandığınız Gmail şifresi nasıl değiştirilir? İlk olarak bu işlem için mevcut şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.

Google Hesap şifresi nasıl değiştirilir?

Google Hesabınıza ait şifreyi değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri uygulayınız, Gmail hesabınızda oturum açın hesabınıza giriş yapın, ardından sağ üstte bulunan çark simgesine tıklayın.

google-play-store-şifre-değiştirme-1

Ayarlar bölümünde üstte bir çok sekme bulunur, bu sekmelerden hesap ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Gmail hesap şifrenizi değiştirmek için “Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi” sekmesine gelin, bu bölümde ilk alanda “Şifreyi değiştir” seçeneğine dokunun.

google-play-store-şifre-değiştirme

Bu arada Google size mevcut şifreniz ile giriş yapmanızı isteyecektir, mevcut şimdi kullandığınız şifreyi yazarak yeni şifre bölümüne ulaşacaksınız. Aşağıdaki alanlara yeni belirleyeceğiniz şifreyi yazın ve yeni şifreyi tekrar yazarak doğrulayın.

google-play-store-şifre-değiştirme-2

Son olarak “Şifreyi değiştir” butonuna basarak Google hesabınıza giriş şifrenizi değiştirmiş olursunuz. Google şifre değiştirme işleminizde bu şekilde gerçekleşmiş olur. Artık Google Play, Gmail ve Youtube gibi servisler de yeni şifreniz ile oturum açmanız ve belirlediğiniz şifreyi kullanarak hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!