MobilShift

Gmail Rehber ile Android Senkronizasyon İşlemi

19.11.2018
312
Gmail Rehber ile Android Senkronizasyon İşlemi

Android cihazlarda, Gmail hesabınız ile birlikte Google Rehberinizi senkronize ederek kullanabilirsiniz. Bu şekilde rehberinizi Gmail üzerine yedeklemiş olursunuz.  Google tarafından verilen Kişiler hizmetinde, kişilerinize ait isim, Soyisim, e-posta adresi ve telefon numaralarının bulunduğu bir rehber yer almaktadır. Google üzerinde bulunan kişiler hizmeti ile kullanmış olduğunuz Android işletim sistemine ait bir mobil cihazdaki rehberi senkronize edebilirsiniz.

Android Mobil Cihaz ile Gmail Kişiler ile Senkronize Etme

Android cihazınızdaki kişileri Gmail ile senkronize etmek için yapmanız gereken ilk işlem, cep telefonunuzda kullanmış olduğunuz Google hesabınız içinden buna izin vermek olacaktır. Android cep telefonları, Google hesabı ile birlikte kullanılırlar, buna göre cihazda kurulu olan veya sonradan ekleyeceğiniz Google hesabınızda yer alan kişileriniz ile Gmail üzerinden erişebildiğiniz kişileri eşleştirerek, senkronize edebilirsiniz.

Android ile Google Kişiler Senkronizasyonu

Android işletim sistemine sahip olan cep telefonunuzda “Ayarlar” kısmından “Hesaplar” seçeneği altında Google hesapları bölümünden telefonunuzdaki Google hesaplarınızı bularak yönetebilirsiniz, bu bölümde “Oto Senkronizasyon” kısmı yer alır. Otomatik senkronizasyon bölümünden Google tarafından kayıt altına alınmış olan verilerden dilediğinizi seçerek ya da tamamını senkronizasyona izin verebilirsiniz.

android gmail senkronize ayarı

Bu bölümde “Kişiler” kısmından oto senkronizasyon seçeneğine izin vererek işlemi tamamlayınız. Bu işlem sonrasında  mevcut telefonunuzdaki kişiler Gmail kişileriniz ile eşleştirilir ve bu şekilde eşleştirilmiş bir şekilde kullanabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, senkronize edilmiş olan hesaplarda yapacağınız değişiklikler, her iki hesabı da etkileyecek olmasıdır, eğer cep telefonunuzdan bir kişiyi silerseniz, Gmail kişilerinizdeki bu bilgi de silinecektir. Aynı şekilde Gmail üzerinde yapacağınız düzenlemeler sonrasında cep telefonunuzun verileri de aynı şekilde düzenlenmiş olacaktır.

Gmail Kişilerim Hizmeti

Gmail ile oturum açtığınızda ekranda sağ üst bölümde yer alan ızgara simgesine tıklayarak açılan menüden, kullanabileceğiniz bir çok Google servisine ulaşabilirsiniz. Kişilerinize ulaşmak için Gmail hizmetinde oturum açarak Google Kişiler servisine ulaşabilirsiniz.

gmail kişilerim

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.