MobilShift

Gmail Rehber aynı kişileri birleştirme

22.12.2016
172
Gmail Rehber aynı kişileri birleştirme

Google Gmail rehberdeki kişileri birleştirme işlemi nasıl yapılır? Gmail e-posta servisi, ayrıca içinde barındırdığı Rehber hizmeti ile kişilerinizi yönetmenizi de sağlar. Gmail Rehber kişilerinizde birden fazla aynı verileri içeren kayıt olabilir.

Bu durumda, aynı isme yada aynı numaraya sahip benzer ve yinelenen kayıtların birleştirilmesi gerekli olmaktadır, bu durumda hem kayıt olarak gereksiz verileri saklamaktan kurtulmuş oluruz, hem de verilerimiz ve kişilerimiz daha düzenli olarak tutulmuş olacaktır.

Gmail’de rehberinizde yer alan ve yinelenen kişileri nasıl birleştirebilirsiniz. Gmail rehberinizde aynı isimli yada aynı bilgileri içeren kişilerinizi birleştirerek, bilgi fazlalığını ortadan kaldırabilirsiniz. Gmail rehberinizde tekrar eden kişileri birleştirmek için aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

Gmail Rehber düzenleme

Gmail’de oturum açınız ve ardından Google rehberinizi seçiniz, sağ kısımda yer alan “Yinelenenleri bul” seçeneğine tıklayınız.

Ardından karşınıza çıkan kişi listeniz ve aynı olan kişilerinizde varsa burada gözükecektir. Sağ üst bölümde yer alan “Tümünü birleştir” seçeneğine tıklayarak yinelenen kayıtları birleştirmiş olursunuz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.