MobilShift

Gmail hesaplarını birleştirme

19.06.2016
33
Gmail hesaplarını birleştirme

Bir Google hesabını nasıl birleştirebilirim, birden fazla adıma kayıtlı Gmail e-posta hesabım var bu hesapları nasıl birleştirebilirim? İki Gmail hesabı birleştirme nasıl yapılır? Google hesapları birleştirilebilir mi? Google hesap işlemlerinden hesap birleştirme mümkün mü gibi sorularınız için, yardımcı olabilmek amacıyla Google hesap birleştirme nasıl olur yada olabilir mi araştırdık, aşağıdaki yazımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Google hesabı nedir?

Bir Google hesabı, Gmail hizmetini de kapsayan bir çok Google hizmetinden oluşan ve bu hizmetleri yönetebileceğiniz, Gmail hesap giriş bilgilerinizi kullanarak, oturum açabileceğiniz bir hizmettir, bu sebeple alacağınız bir Gmail hesabı ile aslında bir Google hesabınız olmuş olur.

Ancak burada önemli olan bir husus, Gmail hesabı olmadan bile  Google hesabınızın olabileceğidir, bu durumda Google hesabınızı oluştururken, farklı bir yerden almış olduğunuz e-posta ile kayıt olabilmenize izin verir.

Sonuç olarak, Gmail olmadan Google hesabınız olabilir, bu teknik olarak mümkündür, Gmail hesabı olmayan bir Google hesabına ise daha sonra bir Gmail hesabı ekleyebilirsiniz.

Google hesap Birleştirme

Google hesabınızı oluşturmak ücretsizdir, Spam yapmadığınız sürece, birden fazla  hesap almanızda bir sakınca bulunmaz. Ancak bir Google hesabınızı ancak bir e-posta adresi ile giriş yapacağınız Gmail hesabı ile ilişkilendirildiği için, oturumu kapamadan diğer hesabı kullanamazsınız. Bu durumda yapmanız gereken tek şey hesapları birleştirme olacaktır.

Google hesap birleştirme, resmi Google sayfasında verilen bilgilere göre mümkün değildir, bununla ilgili gerekli bilgilendirmeyi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://support.google.com/accounts/answer/63304?hl=tr

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.