MobilShift

Gmail Hesap Oluştur

14.10.2017
90
Gmail Hesap Oluştur

Dünyanın en çok kullanılan ve tercih edilen E-posta servislerinden birisi olan Gmail’de bir hesap  nasıl oluşturulur? Gmail sadece bir E-posta servisi değil, aynı zamanda Google servislerinde kullanılan bir hesap türüdür. Bu sebeple Google hizmetlerinden yararlanmak ve bir e-posta hizmeti almak için Gmail hesabı açarak oluşturma işlemi yapmalısınız.

Gmail hesabı açmak size oldukça fazla avantaj sağlayacaktır, Youtube, Google Play vb. bir çok Google hizmetinden etkin şekilde yararlanabilmeniz için bu hesabı kullanmanız gereklidir. Bunun dışında güçlü ve etkili bir gelen kutusuna sahip bir e-posta adresiniz olur ve alacağınız bu e-posta adresi kullanıcı adı olarak kullanılır.

Gmail Nedir Nasıl Açılır?

Google tarafından hizmete sokulan bir e-posta servisidir, Gmail ile e-posta gönderme, alma, anlık mesajlaşma ve dosya gönderimi yapabileceğiniz gibi, bu hesap ile Google hesabı sahibi de olmuş olursunuz.

Artık bir çok kullanıcı, hem e-posta gelen kutusuna sahip bir hesap hem de bir çok Google servisinde kullanmak üzere, Gmail hesabı oluşturmayı istiyor. Ancak Gmail’e nasıl kayıt  olunur ve nasıl bir hesap oluşturulur konusunda da yardıma ihtiyaç duyanlar olabiliyor.

Bizde bu konuda yardıma ihtiyacı olanlar için, resimli bir Gmail hesap oluşturma konusu hazırladık, buna göre hesabınızı hemen alabileceksiniz. Aslında bir Gmail hesabı oluşturmak basit bir form doldurmaktan geçiyor, bu konuda aşağıda resimli olarak size anlatacağımız işlem adımlarını uygulayarak hemen hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Gmail Hesap Oluşturma işlemi

Bunun için Google Gmail’de bir hesap açmanız yeterli gelir, bunu bir online form doldurarak hemen yapabilir ve hesabınızı alabilirsiniz. Gmail kaydol sayfasına giderek, karşınıza gelecek olan formu doldurmaya başlayın.

Aşağıdaki resimde görülen formu doldurarak Gmail hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu formda, önemli olan noktaların başında bir kullanıcı adı ve şifre belirleme seçenekleri gelmektedir.

gmail hesap oluştur

Gmail Kullanıcı Adı Oluşturma

Seçmiş olduğunuz kullanıcı adınız benzersiz olmalıdır yani sadece size ait olacağı için daha önce başka bir kullanıcı tarafından alınmamış bir kullanıcı adı bulmanız gereklidir. Kullanıcı adınız benzersiz değilse, sistem size bazı önerilerde bulunabilir, ya da farklı bir kelime deneyebilirsiniz.

Gmail Hesabı Şifresi Oluşturma

Karşınıza gelen seçeneklerde bir kullanıcı adı oluşturduktan sonra, hesabınıza giriş için bir şifre belirlemeniz gereklidir, bu şifre olayı da oldukça önemlidir, hesap güvenliğiniz için güçlü ve tahmini zor olan hatta içinde özel karakterler [@€₺] gibi, bulunan şifreleri seçmeniz, hesabınızın ele geçirilmesini engelleyecektir.

gmail kullanıcı adı

Bu bilgileri girdikten sonra, hesap açma formunda yer alan bazı diğer bilgileri de girmeniz gereklidir. Bunlar, Doğum tarihi, Cinsiyet bilgileridir.

gmail hesap oluşturma

Gmail Hesap Oluşturma Telefon Bilgisi

Şimdi Gmail oluşturma formunda yer alan Cep telefonu alanına bakalım, bu bilgiyi vermeniz zorunlu değildir, ama bunu vermeyecekseniz o zaman ikincil bir e-posta adresi vermeniz yararınıza olur. Şifrenizi unutur ya da hesabınıza erişememeniz, bu durumda cep telefonunuz ile ya da vereceğiniz diğer e-posta adresi ile hesabınızı geri almanız mümkün olur.

gmail telefon numarası verme

Gmail hesap oluşturma formunda sadece Gmail hizmetine kayıt olabilirsiniz, bu durumda bir Gmail hesabı edinebilirsiniz ve bu hesap ile Google’ın diğer servislerinde oturum açarak kullanmanız mümkün olur.

Gmail hesap oluşturma formu için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

https://accounts.google.com/SignUp?

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.