MobilShift

Gmail den outlook kişi aktarma

07.09.2015
144
Gmail den outlook kişi aktarma

Gmail kişilerinizi Outlook’a aktarma nasıl yapılır? Gmailde kayıtlı kişilerinizi, Outlook programına kaydetme ve aktarma işinizi kolaylıkla yapabileceksiniz? Gmail’den Outlook’a kişileri aktarma için daha fazla detaya gereksinimiz varsa, aşağıdaki yönergeleri inceleyiniz ve resimli anlatımı okuyunuz. Son olarak işlemleri uygulayarak Gmail rehberinizi Outlook’a aktarın.

Gmail Outlook’a aktarma

Gmail Rehberdeki kişilerinizi, Outlook programında da kullanabilmeniz için dışa aktarma işlemi yapmalısınız. Gmailde Rehberi dışa aktarmak için Gmail Rehber’e girmeniz gerekir. Gmail’de Oturum açmış olmalısınız. Gmail Rehbere gelerek kişileri dışarı aktar seçeneğini seçiniz.

Gmailde dışa aktarmaya başladığınızda bu şekilde bir uyarı alırsınız, bu uyarıyı “Eski kişilere git” seçeneğini kullanarak geçiniz. Google rehberde, kişi aktarma yeni kişilerde desteklenmeyen bir özelliktir. Bu yüzden eski ara yüze dönmek gereklidir.

Eski kişilerime geldiğinizde Üst bölümdeki “Diğer” bölümünde bulunan açılır menüden, Dışa aktar seçeneği ile  dışa aktarma seçeneklerini göreceğiniz, bir pencere açılacaktır.

Burada Gmail’de kişileri dışarı aktarma yapabileceğiniz bir takım seçenekler sunulmaktadır. Outlook programı için Csv uzantılı olarak kaydetmelisiniz, bu seçeneği seçtikten sonra “Dışa aktar” butonuna basarak dışarı aktarma işleminizi yapabilirsiniz.

Outlook Programına kişi alma

Outlook programını açarak, “Dosya > Aç > Al” ile dsoya alma sihirbazını açınız.

Outlook, Alma ve Verme Sihirbazı karşınıza gelecektir. Burada ilk seçenek olan “Başka bir program veya dosyadan al” seçeneğini seçerek “İleri” butonu devam ediniz.

Daha sonra karşınıza gelecek olan, bölümden ise “Virgülle ayrılmış değerler(Windows)” seçeneğini seçerek devam ediniz ve son olarak karşınıza gelecek, iletişim kutusu ile dosyamızın yerini seçelim ve işlemi onaylayalım.

İşlem sonunda tüm kişilerimiz outlook’a aktarılmış olacaktır.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.