MobilShift

Gmail de telefon numarasi ekleme degistirme silme

03.05.2015
45
Gmail de telefon numarasi ekleme degistirme silme

Gmail hizmetine kayıtlı bir mobil telefonunuz varsa bunu değiştirebilirsiniz. Gmail, güvenlik ve kurtarma seçenekleri için zorunlu tutmaz ama telefon numarası eklemenizi ister.  Oldukça güçlü bir seçenek olduğu için telefon ile doğrulama hizmetini sunmaktadır.

Ancak Gmail, telefon numaranızı vermenizi sadece güvenliğiniz için ister, Gmail’e verdiğiniz telefonu, sonradan değiştirmeniz mümkündür. Gmail’de kayıtlı telefon numaranızı değiştirmek için aşağıdaki işlemleri yapınız.

Gmail’de kayıtlı telefon numaranızı değiştirmek için hesabınıza giriş yapıyor olmalısınız. Yani hesabınızda oturum açmış olmanız gerekli. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranda sağda üst bölümdeki çark şeklinde simgeye tıklayın ve buradan Ayarlara girin.

Burada Gmail ile ilgili ayarlar bulunur, bu ayarlar içinden  Hesaplar ve İçe aktarma işlemi seçeneğine tıklayınız.

Bu sekme içinde hesabınızı kurtarmak için gerekli ayarlar yapılabilmektedir. Aynı zamanda posta hesaplarınızı içe aktrama işlemi de yapılmaktadır. Biz hesabımıza Telefon bilgisi ekleyeceğimiz için Şifre Kurtarma seçeneklerini değiştir seçeneğine tıklıyoruz.

Bu ayarlar menüsü altında eğer daha önce bir cep telefonu girdiyseniz gözükür ve yeni telefon bilgisi buradan yapılır. Ayrıca bu alandan diğer E-posta bilgisi düzenleme işlemini de yapabilirsiniz.

Yeni bir cep telefonu eklemek için telefonun size ait olduğunu doğrulama yapılacaktır. Bu telefona Gmail tarafından bir onay kodu gönderilecektir, aksi taktirde numara değiştirme yapamazsınız.

Gmail kayıtlı telefon numarasını Ekleme Silme

Gmail’de kayıtlı mevcut telefonunuzu silmek için, telefon numaranızı kutudan silerek, altta bulunan Kaydet butonuna basın, telefon numaranız silinecektir, durum ile ilgili e-posta adresine bir uyarı E-Postası gönderilecektir. Telefon bilginizi sildiğinizde aynı yerde Telefon ekle ibaresi çıkar.

Buradan tekrar bir telefon numarası ekleyebilirsiniz. Daha önce sildiğiniz telefon numarasını eklediğinizde, onay gerekmez ama farklı bir telefon numarası girdiğiniz zaman, telefonun size ait olduğunu onaylamanız istenir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. 05424110115 dedi ki:

    Telefonum değiştiği için gmailime giremiyorum

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.