MobilShift

Gizli arama Sekme nasıl açılır Chrome | Firefox | Opera

04.08.2021
214
Gizli arama Sekme nasıl açılır Chrome | Firefox | Opera

Tüm tarayıcılarda gizli sekme nasıl açılır?

Chrome, Firefox ve Opera gibi tarayıcılarda, gizli sekme nasıl açılır, internet geçmişi olmadan, gizli ve takip edilmeden internette sörf yapmanın da bir yolu var, bu amaçla tarayıcılar, anonim bilgisayarlarda gezinme geçmişinin tutulmaması için gizli sekme uygulamasını devreye soktular. Hemen hemen tüm popüler tarayıcılarda gizli sörf yapmanın bir yolu bulunur. Bu amaçla gizli gezinme için tarayıcılarda yapmanı gerekenler, tarayıcı tiplerine göre anlatılmaktadır.

Firefox Gizli gezinme

firefox gizli pencere nasil acilir

firefox gizli pencere nasil acilir

Firefox tarayıcı kullananlar için, gizli gezinme için, Ctrl +Shift + P tuş kombinasyonunu veya Dosya menüsünden “Yeni gizli pencere” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Chrome Gizli gezinme

Chrome gizli gezinme işlemide sağ üst bölümde bulunan üç çubuk şeklindeki ayarlara tıklayarak,  “Yeni gizli pencere” Ctrl+ Shift+N tuş kombinasyonunuda kullanabilirsiniz.

Chrome'de Gizli Sekme Nasıl Açılır

Chrome’de Gizli Sekme Nasıl Açılır

Opera Gizli gezinme

Opera tarayıcında da gizli gezinme sekmeleri açabilmek için yapmanı gerekenler, Ctrl+Shift+ N tuş kombinasyonu vaya seçenekler menüsünden, veya sol üst bölümde bulunan Opera yazısından gireceğiniz menüde bulunan “Yeni özel pencere” seçeneğinden açabilirsiniz.

opera gizli sekme açma için kısayol tuşları kullanılabilir

Bu tarayıcılarda bulunan ortak özellikler, tarayıcı gizli olarak açılırsa, herhangi, bir kayıt ve benzeri, geçmişe dönük bilgiler, tarayıcı hafızasında tutulmaz ve tarayıcı veya sekme kapatıldığında tüm bilgiler otomatik olarak silinir. Bu arada dikkat etmeniz gereken şey bu işlemin sadece tarayıcı üzerinde ki bilgilerde gizlilik arz ettiği ve internette, ip adresinizin ve girdiğiniz sitelerdeki sorumluluğunuzun devam ettiğini unutmayınız.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.