MobilShift

Ghost screen nedir & Neden olur & Çözümü

03.04.2017
51
Ghost screen nedir & Neden olur & Çözümü

Ghost screen nedir?

Ghost screen, hayalet ekran anlamında kullanılan bir tabirdir, bu olay bir hata yada sorun olarak genellikle LCD ekranlarda karşımıza çıkmaktadır. Lcd ekranlar çalışmaları gereği, sürekli farklı görüntüleri yansıtarak çalışırlar, ancak bazı durumlarda, ekranın uzun süre aynı görüntüyü göstermesi sebebiyle, ekranda bir iz bırakması ile oluşur, ekrana farklı bir görüntü gelse bile arka planda eski ekrana ait görüntünün flu yada belli belirsiz olarak hala durması olayıdır. Bu olaya Ghost screen denilir.

Ghost screen Neden olur?

Lcd ekranlar, üretilmeleri sırasında farklı teknolojiler kullanabilir, Lcd, İps, Retrina vb. bir çok şirket farklı teknolojiler kullanabilmektedir. Her Lcd panelde Ghost screen olayı gerçekleşmez, yada bu durum belirgin bir şekilde fark edilmez, ama bazı cihazlarda bu daha belirgindir. Bu sebeple alacağınız bir Lcd ekrana sahip, akıllı telefon, Televizyon yada tablet gibi cihazlarda Ghost screen olayının  gerçekleşip gerçeklemediğiniz, kullanı yorumlarına bakarak araştırınız.

Ghost screen nedir

Ghost screen Bir Arızamıdır?

Ghost screen olayı teknik servislerce bir arıza olarak kabul edilmez, Ghost screen olayı Lcd ekranın yapısı gereği gerçekleşeceğinden dolayı bu sorunu yaşadığınızda, yetkili servisler tarafından, herhangi bir değişim veya iade işlemi yapılmaz.

Ghost screen  sorunu çözümü

Ghost screen, herhangi bir yazılım ile düzelmez, cihazın üretiminde kullanılan parçalar, yani donanımsal bir sorun olduğundan dolayı, yazılım güncelleme yada yükseltme ile var olan sorun çözülmez. Ghost screen sorunu yaşadığınız bir cihaz için yapmanız gereken şey tüketici hakem heyetine başvurmak olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.