MobilShift

Getcontact Nedir | Hesap & Numara Silme Nasıl Yapılır

29.03.2018
179
Getcontact Nedir | Hesap & Numara Silme Nasıl Yapılır

Son günlerin popüler uygulamalarından birisi olan GetContact nedir? GetContact nasıl kullanılır? GetContact numara silme, hesap silme ve kaldırma özellikleri nasıl kullanılır? Numaramı silmek istiyorum, ne  yapmalıyım? GetContact nedir, ne işe yarar?

Bu uygulama, kullanıcıların, telefon numaralarını, rehberlerine hangi isimle kaydettiklerini görebilmenize veya sizi arayan numaranın hangi isme ait olduğunu gösterebilen bir uygulama. Bu uygulama nasıl çalışır, ne işe yarar ve numaramı nasıl silebilirim gibi bilgileri hakkında önemli bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

GetContact Nedir?

Bu uygulama ile rehberinizin kullanımına izin verirsiniz ve numaralar kaydedilen isimler ile birlikte ortak bir havuza kaydedilir. Bu şekilde, bu uygulamayı kullanan kişilerde, bu havuzdan hangi, numaranın, hangi isimle kaydedildiğini görebilmektedirler.

GetContact uygulaması ile sadece kendi numaranızı değil, rehberinizde kayıtlı tüm kişileri uygulamanın kullanımına sunmuş olursunuz. Bu aslında ciddi bir güvenlik riski getiremektedir. GetContact uygulaması, Türkiye’de oldukça yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip bir hale gelmiştir.

GetContact logosu

Siz GetContact uygulamasını kullanmıyor olsanız bile, numaranızın, ortak havuzda yani uygulama içinde yer alması mümkün olabilmektedir. Yani bu uygulamayı kullanmıyor olmanız, numaranızın da sistemde kayıtlı olmadığı anlamına gelmiyor. Peki bu durumda ne yapmamız gerekmektedir.

GetContact Numara Silme | Unlist

Eğer numaranızın GetContact uygulamasında aranabilmesini ve görüntülenmesini istemiyorsanız, resmi web sitesi üzerinden Unlist diye tabir edilen bir işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için uygulamayı indirmenize veya bir hesaba sahip olmanıza gerek yoktur, Web üzerinden cep telefonunuzu doğrulayarak işlem yapabilirsiniz.

GetContact Unlist seçeneği için, cep telefonunuzu girdikten sonra, “Unlist” butonuna basarak, numaranızı sistemden silinmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için, ep telefonunuzu doğrulamanız gerekmektedir. Yani bir hesap sahibi olmasanız bile, cep telefonu bilginizi sisteme girerek, daha sonra da doğrulayarak sisteme tanıtmış olacağınızdan, ne derecede numaranızı silmiş olacağınız anlamına gelmektedir, bu duırumda ayrı bir konudur.

getcontact nedir

Girdiğiniz numarayı doğrulamanız gerekmektedir. Gelen kodu girerek “Continue” butonu ile işleme devam edin. Yapacağınız işlemler bu kadar, sistemden gelen mesaj numaranızın 24 saat içinde sistemden çıkarılacağı yöününde ama, havuzdan tamamen silineceği konusunda verilen bir bilgi bulunmamakta.

getcontact nedirgetcontact silme

GetContact Unlist Yapma Sayfası

Burada yapılan işlem numaranızın sistemden silinip silinmediğini teyit etmemektedir, sadece aramalarda isminiz ve numaranız görüntülenmez, ancak sistem havuzundan silindiği konusunda bir bilgi verilmemektedir. Numaranız aramalarda görünmese bile size ait verilerin silinmemesi de olasıdır.

GetContact Hesap Silme

Eğer uygulamayı kullanıyorsanız, yani cep telefonunuza indirip numaranızı doğruladıysanız yapmanız gerekenler biraz daha farklıdır.  Bu durumda GetContact uygulamasına giriş yaparak, Ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir. GetContact Hesabınızı silmek için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

  • Ayarlar sekmesi
  • Kişiler Hakkında
  • Hesap Ayarları
  • Hesabı kaldır

Bu işlemleri yaptıktan sonra, hesabınızın silinmesi ve numaranızın sistemden kaldırılması 24 saat sürebilir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.