MobilShift

Fullvision Ekran Nedir

21.09.2017
66
Fullvision Ekran Nedir

Fullvision Ekran Teknolojisi Nedir?

LG Q6 modelinde kullanılan FullVision ekran teknolojisi nedir ve ne gibi yenilikler getirmekte. Fullvision ekran özellikleri hakkında merak ettikleriniz ve teknik özellikleri hakkında ki yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

LG Electronics’in (LG) bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu, şirketin LG G6 ile başlayan ve LG Q6 ile devam eden stratejisiyle uyumlu bir OLED FullVision ekran sunan ilk cihaz olacak. Lg daha önce Lg G6 modelinde FullVision modelini piyasaya sürmüştü.

LG OLED FullVision Teknolojisi

OLED FullVision teknolojisi, mobil bir cihazda en iyi görüntüyü vermek için yeni bir standart olarak belirlemek üzere geliştirilmiş bir teknolojidir. Bu amaçla Fullvision ekran teknolojisi ile telefonunun ön yüzünde full bir ekrana sahip olması anlamına gelir.

Fullvision Nedir?

fullvision nedir

Bu teknolojide büyük telefon istemeyen ancak, büyük ekran kullanmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş bir teknolojidir. LG’nin FullVision ekranı, akıllı telefonlarda küçültülmüş ön çerçeve eğilimine önemli katkıda bulunuyor.

OLED, akıllı görsellere inanılmaz kalite, canlılık ve netlik kazandıran, sadece FullVision görüntüler için bir sonraki geliştirilen teknoloji oldu ve Oled Fullvision teknolojisi doğmuş oldu.

Fullvision teknolojisi

LG G6’nın tasarımı ile ilgili olarak FullVision ekranı gelişiminin merkezinde yer alıyordu. Araştırmalar, cihaz büyütülmeden büyük ekran ihtiyacını ifade eden kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarını karşılama anlamında FullVision teknolojisini geliştirdiler.

fullvision nedir

FullVision teknolojisi; cihaz ekranının tam olarak tüm ön yüzeyi doldurduğu anlamına gelir; burada en boy oranı ise bilindiği gibi 16:9 değil, 18: 9 en-boy oranı, daha kapsamlı bir izleme deneyimi sağlar.

Akıllıca tasarlanmış GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü), iki kare kare pencerenin yan yana açılmasını sağlar ve daha üretken ve sezgisel bir çoklu görev deneyimi sağlar. Çoklu görev seçenekleri bol, bir mesaj gönderebilir ve aynı anda fotoğraf galerisinde gezinip takviminizi kontrol edebilir veya bir arkadaşınızı arayabilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.