MobilShift

Fotoğraftan Profil Bulma |Kesin Çözüm

11.02.2019
2.823
Fotoğraftan Profil Bulma |Kesin Çözüm

Fotoğraftan profil nasıl bulunur? Elinizdeki resmi kullanarak birinin profilini veya kişinin profil fotoğrafını bulabilir miyim? Birçok kullanıcı tarafından merak edilen bu işlemi nasıl yapabileceğiniz konusunda fikir verecek bir yazı hazırladık. yazı içeriğimizden fotoğraftan profil bulma hakkında bilgi edinebilirsiniz?

Fotoğraftan profil bulma uygulamaları nelerdir? Fotoğraftan profil bulmak için ne yapmak gerekir?

Resimden İlgili Profili Nasıl Bulurum?

Birçok kişi bir resimden veya fotoğraftan kişiye ait profil bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun kesin olarak, nokta atışı bir işlem olmadığını belirtelim. Resim ya da fotoğraftan kişinin o resme ait bir profili varsa elbette bulunması mümkündür.

Teknoloji geliştikçe, bunun gibi birçok uygulama ve servis kullanıma sunuluyor. Her uygulama ise farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bununla alakalı olarak neredeyse internette yapamayacağımız şey yok gibi.

Bunlardan birisi de resmini bulduğumuz bir kişinin bilgilerini öğrenebilmek.

İsmini bilmediğiniz bir kişinin resminden profilini bulabilirsiniz veya resim URL’sinden profilini bulabilirsiniz. Peki profil bulmak için ne yapmanız gerekiyor?

Bununla ilgili olarak internette bazı uygulamalar ve servisler mevcut. Buna göre resim için yüz tanıma algoritması ile kişiye ait bazı bilgilere ulaşmanız mümkün.

FindFace ile Resimden Profil Bulma

Fotoğraf URL'sinden profil bulma

Fotoğraf URL’sinden profil bulma

Bu uygulama ile aradığınız hesabı fotoğraf ile bulabilirsiniz. Rus yapımı olan uygulama Vkontakte hesabı ile giriş yapılarak açılıyor. Uygulamaya fotoğrafı yüklüyorsunuz ve profili sizin için buluyor.

https://findface.ru/

DeepFace Uygulaması ile Resimden Profil Bulma

Bu uygulamanın demo versiyonu ile herhangi bir resimden yüz tanıma algoritması ile bazı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bir kaç adımdan oluşan bu algoritma ile, yüz analizi yapılır ve daha sonra kişiye ait analizler sonuç bölümünde yer alır.

resimden yüz tanıma deepface

resimden yüz tanıma uygulaması

https://deepface.ir/demo/

Google Görseller ile Resimden Profil Bulma

Google aramalarda bulunan resim araması bu konuda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Buna göre, herhangi bir görseli Google görsellerde aratarak bile kişinin farklı hesaplardaki profillerine ulaşmanız mümkün olabilmektedir.

Google görsel arama seçeneği ile elinizdeki resmi “Google Görseller” ile arattığınızda benzer sonuçlara ulaşmanız ve bulunan sonuçlar içinde de, ilgili hesap ya da siteye ulaşmanız mümkün olabilmektedir.

Fotoğraf URL'sinden profil bulma

Elinizde bulunan resmi Google Görseller üzerinde aratarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Google resim ile alakalı bütün bilgileri size verecektir. resmi aratmak için Google görsellere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://images.google.com

IMEI Numarasından Telefonun Yeri Bulunabilir mi?

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.