MobilShift

Fotoğraflarınızı İyileştiren Snapseed Nedir | Nasıl Kullanılır

12.11.2017
188
Fotoğraflarınızı İyileştiren Snapseed Nedir | Nasıl Kullanılır

Snapseed ile fotoğraflarınızı inanılmaz bir şekilde iyileştirebilir ve profesyonel bir hale getirebilirsiniz. Snapseed nedir ve nasıl kullanılır, bu uygulama ile yapabilecekleriniz, resimli anlatım ve uygulamalar ile harikalar yaratabileceksiniz.

Snapseed uygulaması, son günlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi, kuşkusuz çektiğiniz fotoğraflarda, uygulayacağınız efektler sayesinde inanılmaz sonuçlar almanız mümkün, nasıl mı? Aşağıda yazdığımız örnekleri sunduğumuz uygulama tanıtımımızı okuyın ve inceleyerek kararı siz verin.

İlk olarak Snapseed uygulamasının İos ve Android sürümleri bulunmaktadır, yapmanız gereken ilk şey uygulamayı indirmek, sonrası ise, uygulama içinden bir resim açmak veya çekmek daha sonra ise, uygulama içindeki efektleri uygulayarak resimlerinizi iyileştirmek.

Snapseed uygulaması Kullanımı

Uygulama girişinde düzenleme yapmak istediğiniz bir resim açın, bunun için yukarıda bulunan “” seçeneğini kullanın veya Artı butonuna dokunun, resim açıldığında yapabileceğiniz ayarlar için sayfanın altındaki “Araçlar” seçeneğini kullanın.

snapseed nedir

Snapseed Uygulama Ayarları

Uygulamada bir resim açın, daha sonra “Araçlar”seçeneğine dokunun, şimdi yapabileceğiniz ayarlar karşınıza gelecektir, Snapseed uygulamasında belkide yüzlerce farklı şekilde yapabileceğiniz ayar bulunur.

İlk bölümde yer alan “İnce Ayar” seçeneğine dokunun, şimdi ekranda sağ veya sola parmağınızı kaydırın ve resimde görünen değişiklikleri farkedin ama bitmedi, parmağınızı yukarı kaydırın ve farklı bir ince ayara girin ve bu seçenek içinde uygulama için tekrar sağ ve sola kaydırın, bu şekilde tüm seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Parlaklık, Kontrast, Doygunluk, Ortam Parlak alanlar, Koyu alanlar ve sıcaklık değerlerini resme göre arttırın veya düşürün, resimde görünen değişiklikleri anlık olarak görebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz değişikleri uygulamak için sağ taraftaki onay tikine dokunmalısınız, aksi halde bu efektler uygulanmayacaktır. İsterseniz yapmış olduğunuz efektleri geri alabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde yapılan değişiklikler, bir resimde nasıl değişikler yaratmaktadır açıkça görülmektedir.Bu şekilde her resim için uygun efektleri bulmak ve uygulamak tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Kaydet

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.