MobilShift

Flickr hesabı silme

15.08.2016
42
Flickr hesabı silme

Flickr hesap silme veya kapatma nasıl yapılır? Flickr hesabını nasıl kapatacağım, tamamen dondurma veya silme işlemi nasıl yapılır? Sosyal medya platformlarından biri olan Flickr bünyesinde barındırdığı birçok yenilik ve değişiklik ile yeni kullanıcılarını kendine çekmektedir. Aynı zamanda bazı kullanıcıların profillerini silmek istemesi de göz ardı edilemez bir gerçektir.

Peki ama Flickr hesabı silme nasıl yapılır? Sizlerin internet üzerinde arayıp da bir türlü bulamadığı konu olan Flickr hesap silme bizler tarafından resimli bir şekilde anlatıldı. Gösterilen adımları dikkatli takip etmeniz sizleri başarıya ulaştıracaktır.

Flickr hesabı silme işlemi

Bu konu hakkında internet üzerinde birçok kaynak bulabilirsiniz ancak hiçbirinde bu kadar detaylı bir şekilde anlatım bulamazsınız. Hatta birçok sitede bu konu üzerine verilen linkler ile hesap silme sanıldığı kadar güvenilir bir işlem değildir. Bu nedenle bizler sizlere link kullanmadan Flickr hesabı nasıl silinir anlatacağız.

Öncelikli olarak Flickr hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Bu noktadan sonra gösterdiğimiz adımları takip edebilirsiniz.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-1

Giriş yaptığınız Flickr hesabınızın sağ üst köşesinde bulunan arama kutusu bizim işimizi görecek bölümdür.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-2

Yukarıdaki site içi arama kutucuğuna Profil yazmanız gerekmektedir. Bu kutucukta Profil yazarken enter tuşuna basmamaya özen gösterin. Yazma işiniz bittikten sonra en altta çıkan Your profile kısmına tıklamanız gerekmektedir.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-3

Bu noktada tıklamış olduğunuz Your profile yazısından sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir menü içeren sayfa gelecektir. Burası sizin profilinizdir. Burada bulunan Edit your profile privacy bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-4

Sonraki aşamada karşınıza çıkan bu sayfada Save Changes bölümünün altında bulunan return to your account page yazısına tıklamanız gerekmektedir.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-5

Bu aşamada karşınıza yukarıdaki gibi bir menü içeren sayfa gelecektir. Burada Personal Information yazısının pembe olmasına; yani bu kısımda olduğunuza dikkat edin.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-6

Personal Information bölümünde olduğunuza emin olduktan sonra aynı sayfada biraz aşağılara indikten sonra Yout Flickr account bölümünde kırmızı ile yazılmış Delete your Flickr account yazısını göreceksiniz. Bu yazıya hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için tıklamanız gerekmektedir.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-7

Bir önceki resimde gösterdiğimiz butona tıkladıktan sonra karşınıza hesabınızın kalıcı olarak silineceğini söyleyen ve emin olup olmadığınızı soran bir ileti gelecektir. Burada tek yapmanız gereken Ok – Next butonuna tıklamak olacaktır.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-8

Bu noktada artık Flickr hesabınızı açtığınız Yahoo hesabına giriş yapmanız ve Flickr üyeliğinizin silinip silinmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu amaçla hesabınızın şifresini yukarıda gördüğünüz Re-enter Password kutucuğuna girip Next butonuna tıklamanız gerekmektedir.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-9

Next butonuna tıkladıktan sonra karşınıza hesabınızla ilgili birkaç ipucu gönderilecektir. Burada Looks good butonuna tıklamak iyi görünüyor anlamına gelmektedir; yani bu aşamayı atlayabilirsiniz. Bu nedenle Looks good düğmesine tıklamalısınız.

flicker-hesabı-nasıl-silinir-10

Son olarak tıkladığınız iyi görünüyor butonu karşınıza yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bir ekran getirecektir. Burada girmiş olduğunuz Yahoo hesabıyla ilişkili herhangi bir Flickr hesabının olmadığını söyleyen bir ileti karşınızda olacaktır. Bu noktadan sonra artık Flickr hesabınız tam anlamıyla silinmiş olacaktır. Flickr hesap silme işlemi işte bu kadar basittir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.