MobilShift

Firefox tan Yandex Aramayı Kaldırma

12.06.2016
42
Firefox tan Yandex Aramayı Kaldırma

Yandex arama motoru Firefox’tan nasıl silinir? Yandex arama özelliği, Firefox’a varsayılan olarak gelmektedir. Ancak bir çok kullanıcı bunun yerine Google arama motorunu kullanmak istemektedir. Peki o zaman Yandex arama motorunu nasıl kaldırabilirim?

Mozilla Firefox kullanıyorsanız, ve Yandex arama motorunu kullanmak da istemiyorsanız, bu arama özelliğini değiştirebilir ve tamamen kaldırabilirsiniz. Yandex arama motorunu kaldırmak için anlatılan işlemleri uygulayınız.

Firefox varsayılan arama motoru Yandex olarak gelir ve bir çok kullanıcı, varsayılan arama motoru Google olarak kullanmak istemektedir, bu durumda varsayılan arama motorunu Firefox üzerinden kaldırabilirsiniz.

Yandex Aramayı Kaldırma

Yandex’i kaldırma için Firefox Araçlar > Seçenekler bölümüne giderek, Firefox seçenekleri bölümüne gidiniz. Burada sol bölümde yer alan sekmelerden “Arama” bölümüne geliniz. Burada Arama ayarları ile ilgili seçenekler bulunmaktadır.

yandex-i firefoxtan kaldırma

Şimdi varsayılan arama motorları içinde yer alan Yandex arama motorunu bu bölümden nasıl kaldırabiliriz, bu işlem için Yandex arama motoru bölümü üzerine gelerek, aşağıdaki “Kaldır” butonuna basarak işlemi bitirmiş olursunuz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.