MobilShift

Firefox sıfırlama

08.06.2015
46
Firefox sıfırlama

Firefox sıfırlama nasıl yapılır, Firefox ayarları nasıl sıfırlanır ve yenilenir. Firefox’u yeniden kurmaya gerek var mı? En kolay ve basit Firefox sıfırlama işlemi hakkında resimli anlatım haberimizde.

Firefox sıfırlama işlemi neden yapılır?

Mozilla Firefox tarayıcısını sıfırlamak neden gerekli? Tarayıcınız zaman içinde çeşitli sebeplerden dolayı kararsız kalabilir, oldukça yavaşlayabilir, kilitlenmeye başlayabilir ve internette sağlıklı gezinmenizi de engelleyebilir. Bu durumlarda sıfırlama işlemi ile birlikte Mozilla Firefox tarayıcınızı sıfırlamak suretiyle oldukça rahatlayabilirsiniz. Firefox sıfırlama işlemi oldukça basit bir işlem sonrası gerçekleşmektedir.

Firefox sıfırlamak için

Firfoxunuzu sıfırlamak için yapmanız gerekenler, Firefox tarayıcısı üzerinden yapabileceğiniz bir kaç adımlık işlemden ibarettir. Aşağıdaki adım adım Firefox sıfırlama nasıl yapılır anlatılmaktadır.

Firefox sıfırlama resimli anlatımı

Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü bölümünde bulunan” Yardım” menüsüne tıklayınız, Açılan menüden “Eklentileri devre dışı bırakıp başlat“‘a basınız.

Ekranda bir uyarı çıkacaktır ve “Tüm eklentileri devre dışı bırakıp yeniden başlatmak istediğinizden emin misiniz?” “Baştan başlat” butonuna basınız.

Firefox programı kapanacaktır, ve Güvenli kipte tekrar açılmak veya sıfırlama işlemi için sizden bir onay isteyen bir uyarı penceresi ekrana gelecektir.

Firefox tarayıcısını yenile” butonuna basarak işlemi bitirin.

Mozilla Firefox sıfırlama için hazırladığımız kısa 23 saniyelik videoda işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.