MobilShift

Firefox geçmişi silme

06.05.2015
141
Firefox geçmişi silme

Firefox’ta geçmiş nasıl silinir? Geçmişe ait verileri nasıl silebilirim, parolaları, ziyaret ettiğim sayfaları ve ön belleği silmem mümkün müdür?

Mozilla Firefox Tarayıcısında geçmişi silmek için öncelikle yapmanız gereken yukarıdaki araç menüsünden Geçmiş buradan Yakın Geçmişi temizle seçeneği ile açılan seçim kutusundan neleri silmek istediğinize karar vermek olacaktır. Geçmişi temizle dediğinizde aşağıdaki şekilde bir araç kutusu açılır, Yakın geçmişi temizle araç kutusu içinde Ayrıntılar bulunur, Tarama ve indirme geçmişi, Form ve arama geçmişi, çerezler, önbellek, etkin oturumlar, Çevrim dışı site verilerinden dilediğinizi seçerek silebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir şey silme için zaman seçimidir.

Firefox geçmiş Kütüphanesi

Aşağıda Mozilla Firefox geçmiş Kütüphanesi görülmektedir. Sol bölümde görüldüğü gibi, Bugün, dün, Son7 gün, Bu ay vb… seklinde bir hiyerarşi içinde bu bilgiler saklanmaktadır.

firefox-geçmişi-silmek

Zaman aralığında Her şey seçeneğini seçerseniz, tüm bellekteki her şey silinir, ancak saat veya sadece bugünü de silebilirsiniz. Buradaki zaman seçimi ve ayrıntıları kendi tercihlerinize göre seçtikten sonra Alt kısımda bulunan Şimdi Temizle butonuna basmanız yeterlidir. Bu işlem sonucu geçmişiniz silinir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur, silinen geçmiş bir daha geri alınamaz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.