MobilShift

Firefox Fabrika ayarlarına dönme | Firefox Reset Atma

08.10.2013
125
Firefox Fabrika ayarlarına dönme |  Firefox Reset Atma

Mozilla Firefox Reset atma

Firefox reset atma ve fabrika ayrlarına dönme işlemi yapılması. Firefox reset atarak varsayılan ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu şekilde Firefoxunuz varsayılan ayarlarına dönmüş olacaktır. Mozilla Firefox reset atma işlemi ile firefoxunuzu güvenli kipte başlatıp ilk kurulduğu ayarlarına döndürme işlemine ait resimli anlatımdır.

Firefox bilinmeyen bir sebeble hata vermeye başladı ve aynı zamanda da yavaşladı, çökmeler arttıysa sizin Firefoxunuzun bir bakıma ihtiyacı gelmiştir. Firefox reset atma işlemi Firefoxunuzu eski ve ilk kurulduğu hale getirecektir. Bu işlem esnasında sık kullanılanlar, yer imleriniz, kayıtlı parolalarınız, çerezler  ve geçmişiniz silinmeyecektir bunların dışındaki tüm veriler silinir ve var olan eklentileriniz pasif duruma düşer. Ancak dilerseniz eklentiler bölümünden tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Firefoxunuzun eklentilerini devre dışı bırakarak başlatın. Bu işlem için Yardım menüsünden ” Eklentileri devre dışı bırakıp başlat” alt menüsüne girerek açılacak pencereden işleminize devam edebilirsiniz.

firefox-reset-atma

Size aşağıdaki şekilde eklentilerin devre dışıbırakıp yeniden başlatmak istediğinizden emin misiniz şeklinde bir uyarı ekranı çıkacaktır. Bu uyarıya “ Baştan başlat ” diyerek Firefox tarayıcısını baştan başlatınız.

firefox-baştan-başlat

Firefoxunuzu sıfırlayın. Bu işlem sonunda Firefox kapanacak ve eklentiler devre dışı şekliyle yeniden başlayacaktır. Kurulu tüm öğeler pasif duruma gelir dilerseniz tekrar etkinleştirebilirsiniz. Bunun dışında parola ve oturum bilgileriniz silinmez.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.