MobilShift

Firefox arama motoru silme

16.06.2014
37
Firefox arama motoru silme

Firefox arama motoru silme işlemi nasıl olur. Kaldırdığım halde firefox arama motorları yeniden geliyor. Arama motorlarını düzenlemek veya silmek için kesin çözüm nedir. Firefox arama motorlarını silme işlemi aşağıda anlatılmaktadır. Bu yazıdan sonra firefox arama motoru kaldırma işlemini yapabileceksiniz. Arama motorları Firefox da varsayılan olarak gelmektedir.

Google, Yandex, Yahoo , Ebay ve Amazon gibi bazı arama motorlarına ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu durumda kaldırma isteyebilirsiniz. Bunun için arama motorları kutusunda bulunan küçük ok işaretine basarak “Arama motorlarını yönet” menüsüne girerek buradan istediğiniz arama motorunu silme işlemini yapabilirsiniz.

arama-motoru-kaldırmak

arama-motoru-kaldır

Bu işleme rağmen arama motoru anasayfanızdaki arama bölümünden kaldırılamıyorsa o zaman dosyadan silmeniz gerekmektedir. Firefox’da bu arama motorları searchplugins isimli bir klasörde tutulmaktadır. Her arama motoru için bir xml dosyası ile arama motorlarına ait ayarlar burada saklanmaktadır. Arama motorlarını buradan yönetebilirsiniz. Arama motorları ayarları için XML dosyasını notepad ile açarak düzenleyebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz arama motoruna ait xml dosyasını silerek kaldırabilirsiniz. Firefox arama motoru ayarlarının etkinleşebilmesi için firefox tarayıcısını yeniden başlatmanız gerekmektedir.

 

firefox-plugins

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.