MobilShift

Firefox arama motoru değiştirme

23.04.2015
125
Firefox arama motoru değiştirme

Mozilla Firefox kullanıcıları için, varsayılan arama motorunu değiştirme nasıl yapılır? Firefox arama kutusu varsayılan olarak Yandex gelmektedir. Ancak bir çok kullanıcı bunun yerine Google üzerinde arama yapmak istemektedir.

Mozilla Firefox’u kurduğunuzda, varsayılan olarak Yandex başta olmak üzere, bir çok arama motoru kurulmaktadır.Bu durumu kendi isteğinize göre, değiştirebilirsiniz ve dilediğiniz arama motorunu varsayılan olarak kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar kısmından basit bir işlem yapmanız yeterli gelecektir.

Firefox Arama Motoru Ayarları

Firefox arama, ekranda size göre sağ üst bölümde bulunan kutudur ve buradan kısa yoldan arama yapabilirsiniz, ayrıca arama motoru sayfasını açmadan, tanımlı olan arama motorunda arama yapmanızı sağlar. Buradaki arama motorunun hangisi olacağını belirleyebilirsiniz. “Arama”  kısmına gelerek buradan değişiklikleri yapabilirsiniz.

yandex-i firefoxtan kaldırma

Varsayılan arama motorunu, açılır pencereden seçerek işlemi onaylayınız. Firefox’ta kaç tane arama motoru tanımlı ise bu açılır kutu içinde görüntülenir, sizin yapmanız gereken ise kullanmak istediğinizi seçerek “Tamam” butonuna basmaktır.

Bu şekilde kısayoldan, Firefox arama motorunu kolayca değiştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.