MobilShift

Finansbank 4.5g Giriş sorunu

02.04.2016
24
Finansbank 4.5g Giriş sorunu

Finansbank 4.5G SIM Kart Değişikliği

Türkiye’de 4.5G hizmeti kullanılmaya başlanmasından itibaren, yüksek hızda internet ile tanıştı ve akabinde tüm kullanıcılarda, bu servislerden yararlanmak için gerekli işlemleri yapmaya başladılar, bu işlemlerden biriside, 4.5G hizmetinden yararlanmak için gerekli olan uyumlu Sim kart değişikliğini yapmak, ancak bu durum özellikle internet bankacılığı girişlerinde bazı sorunlara yol açabilmektedir.

4.5G Sim kart değişiklikleri

Sim kartlarını 4.5G uyumlu sim kart ile değiştiren kullanıcılar, Finansbank internet bankacılığı girişte iletilen SMS şifresini alamayacaklardır, bu sebeple internet bankacılığına giriş yapamayacaklardır. Böyle bir durum ile karşılaşan Finansbank müşterileri aşağıdaki işlemleri yaparak sorunlarını çözebilirler.

Finansbank 4.5g sim kart değişikliği sorunu ve çözümü için yapılması gerekenler, Finansbank.com.tr anasayfasında bulunan Finans Şifre Al > SIM Kart Bloke Kaldırma adımını kullanarak Bloke işlemini kaldırabilirler ve internet bankacılığına giriş yapabilirler.

Finansbank internet bankacılığı tek kullanımlık şifrenin iletilememesi durumunda, sorun çözümü için yapılması gereken diğer işlem ise 0850 222 0 900 numaralı Çağrı Finansbank müşteri hizmetleri numarasından SIM kart blokenizi kaldırmak olacaktır.

Bunların dışında, E-posta, SMS veya telefon ile Sim kart blokenizi kaldırmaya yönelik işlemler yapılamaz, bu durumda, bu kişilere itibar etmeyin ve durumdan bankanızı bilgilendirin.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.