MobilShift

Faceye Giremiyorum neden

21.03.2016
82
Faceye Giremiyorum neden

Facebook’a neden giremiyorum?

Son günlerde Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine girişte kullanıcıların önemli giriş sorunları yaşadıkları biliniyor, özellikle bazı dönemlerde Facebook ve Twitter başta olmak üzere, sosyal paylaşım sitelerinde, giriş işlemleri sıkıntılı olmakta ve giriş yapılsa bile sayfaların açılması ve içeriklerin yüklenmesi zaman almakta ve bu siteler tam anlamıyla kullanılamamaktadır. Facebook ve Twitter başta olmak üzere, sosyal medaya üzerinde yaşanılan b u yavaşlığın ve giriş sorunlarının sebebi ne olabilir, bu sorunun çözümü için ne yapılabilir, bu yazı içeriğinde olası sebepleri ve çözüm yollarına değinmeye çalışacağız.

facebook-giriş

Sosyal medya hesapları giriş sorunları, genellikle yurtiçi kaynaklı olmaktadır, Yurtiçi ağdan kaynaklanan yada, bir siber saldırı sonrasında Facebook ve Twitter gibi sitelere erişim sağlanamamakta veya çok ağır ve yavaş olarak sağlanmaktadır. Önemli olaylar sonrasında ise kullanıcıların yoğun olarak erişim sağlamasıda, bazı sorunlara yol açabilir. Bu durumda resmi olarak açıklanmasada, erişimin yavaşladığıda iddia edilmektedir, sonuç olarak, normal şartlarda Fcebook ve Twitter erişime kapatılmadıysa, rahatlıkla girmeniz gerekmekte, ancak bir erişim yasağı olmamasına rağmen, hala giriş işlemlerinde sorunlar yaşıyorsanız, yapabileceğiniz bir kaç işlem var, bunları uygulayarak rahatlıkla giriş yapmanız mümkün olabilir.

Facebook’a giriş yapmak için

Eğer Türkiye konumundan giriş yapıyorsanız, giriş yaptığınız cihaza göre yapacağınız işlemlerde farklılıklar göstermektedir, örneğin, masaüstü veya dizüstü bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız, örnek olarak Dns ayarlarınızı değiştirebilir veya bir tarayıcı eklentisi ile, sanki başka bir ülkeden giriş yapıyor gibi bu yavaşlığın önüne geçebilirsiniz. Bu konu ile teknik destek ve yardım için “Vpn Tarayıcı eklentileri kurma” isimli yazıdan yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.