MobilShift

Facebook şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor

04.08.2015
77
Facebook şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor

Facebook şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor

Facebook şifremi unuttum, yeni şifre almam lazım, facede yeni şifre nasıl alabilirim, Facebook yeni bir şifre almak için link nerede? Facebook şifre işlemleri ve şifre değiştirmek için yapmam gerekenler neler? Facebook yeni şifre almak, şifremi unuttum ve şifre değiştirme işlemi anlatımı.

Facebook şifre değiştirme

Facebook şifrenizi unuttuysanız, facebooka giriş yapamıyorsunuz demektir, bu durumda “Şifremi Unuttum” alanından yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Facebook yeni şifre nasıl alınır, Şifremi unuttum bağlantısını tıkladığınızda, sizden hesabınıza ait bazı bilgiler istemektedir. Facebook önce hesabınızı bulmak istemektedir, Hesabınıza ait E-posta, telefon, kullanıcı adı veya adınız, soyadınız gibi bilgilerden birisini giriniz. Facebook sizin hesabınızı bulacak ve sıfırlama seçeneklerini gösterecektir.

Facebook şifre sıfırlama seçenekleri

Şifreni yenile bölümünde, şifreni yenilemek için hangi yolu kullanmak istediğini belirlemen için bazı seçenekler sunulur. Google hesabın varsa, bu hesap ile şifreni sıfırlayabilirsin, Ama sistemde kayıtlı olan e-posta adres yada adreslerini de bir e-posta isteyebilirsiniz. (Facebook birden fazla e-posta adresi eklemene izin verir). Seçeneklerden sana uygun olanı seçtikten sonra “Devam” butonuna basarak işleme devam etmelisin.

Facebook şifre değiştirme kodu

Facebook üzerinde kayıtlı olan e-posta adreslerine 6 haneli bir onay kodu gönderildi, e-posta hesabını açarak kontrol et ve bu kodu bularak, facebook sayfasındaki alana yapıştır.

E-posta hesabına girdiğinde, aşağıdaki şekilde bir e-posta alacaksın, bu e-posta içeriğinde ise bir kod yazacak, bu kod senin, bu hesabın gerçek sahibi olduğunu belirlemek için kullanılacaktır. Facebook tarafından gönderilen bu kodu kopyalayarak, Facebook şifre sıfırlama, alanındaki yere yapıştırmalısın.
facebook-doğrulama-kodu

Kodu girdiğinde, sana yeni şifre oluşturabileceğin bir sayfa açılır ve üzerinde, iki adet şifre girebileceğin bir alan bulunur, bu alanlara yeni şifreni tanımladıktan sonra “Tamam” butonu ile şifre değiştirme işlemini bitirebilirsin.

facebook-yeni-şifre-seç

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.