MobilShift

Facebook sayfa silme | Resimli anlatım

16.09.2015
144
Facebook sayfa silme | Resimli anlatım

Facebook’ta bir sayfanız varsa bunu kolayca silmeniz mümkündür. Facebook sayfanızı silmek için size anlattığımız işlemleri sırasıyla yapmalısınız. Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Facebook sayfanızı sildiğinizde, mevcut Facebook profiliniz bundan etkilenmez, sadece oluşturduğunuz Facebook sayfası silinir. Facebook sayfası 14 gün boyunca dondurulur, bu süre esnasında tekrar sayfanı geri yükleme imkanın vardır, bu süre sonunda ise, sayfanın kalıcı olarak silineceğine ait bir uyarı gelir ve bunu onaylaman durumunda Sayfanız kalıcı olarak silinir.

Facebook Sayfa silme Resimli anlatımı

Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra, Sol bölümde bulunan “Sayfalar” bölümüne tıklayarak girmeniz gerekir. Burada tüm mevcut sayfaların görüntülenecektir.

facebook-sayfa-silme-1

Sayfanın bulunduğu yerde bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayarak, sayfa ile ilgili ayarları yapmak üzere bir sayfaya yönlendirilmiş olursun.

facebook-sayfa-silme-2

Burada, sağ üstte bulunan “Ayarlar“a tıklayarak Sayfa ayarlarına girmelisiniz. Bu alan sayfa silme dışında, Facebook sayfanız ile ilgili birçok işlemin ve ayarın yapılabildiği bir bölümdür.

facebook-sayfa-silme-3

Facebook Sayfa ayarlarında en alttaki bölümde bulunan, “Sayfayı kaldır“a tıklayın.

facebook-sayfa-silme-4

Son olarak, Sayfayı kaldır bölümündeki Sayfanızın adının bulunduğu …sayfasını sil bağlantısına tıklayınız. Facebook sayfa silme ve kaldırma işlemi bu kadar. 14 gün içinde gelecek olan uyarıyı kabul etmeniz durumunda Facebook sayfanız kalıcı olarak silinecektir.

facebook-sayfa-silme-5

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.