MobilShift

Facebook Lite Nedir

29.07.2017
110
Facebook Lite Nedir

Facebook Lite Nedir?

Facebook uygulamasına erişmek için Android cihazlarda kullanılan, hafif sürüm resmi bir uygulamadır, Normal bir Facebook uygulamasından biraz farklıdır ve sadece Android sürümlerinde çalışır, Facebook Lite, küçük ve daha az veri harcaması sebebiyle, bu özellikleri arayanlar tarafından tercih edilmektedir, temelde yapılan işlem Facebook’a erişim sağlamaktır.

Facebook Lite Ne işe Yarar?

Facebook Lite, küçük ve daha az yer kaplar ve akıllı telefonlarında hafıza sorunu olanlar ve daha az yer kapyalan uygulamaları tercih edenler için kullanmaya müsaittir. Facebook Lite özelliklerinden bir tanesi de, hızlı yüklenir, diğer uygulamaya göre daha az veri harcar ve 3G hatta 2G hatlarda bile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Facebook Lite bu özelliklerinden dolayı hafif sürüm olarak değerlendirilmektedir.

facebook lite nedir

Facebook Lite sürümünü kullanmak istiyorsanız aşağıdaki linkten Android cihaza indirebilirsiniz. Ancak hız ve yer probleminiz yoksa, resmi Facebook uygulamasını indirmeniz tavsiye edilir. Facebook Lite daha önce de dediğimiz gibi, hız ve hafıza ve bağlantı problemlerinden dolayı normal uygulamayı kullanamayan kişiler için üretilmiştir.

Facebook Lite uygulamasını aşağıdaki linkten Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

google Play logo

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.