MobilShift

Facebook kullanıcı adı değiştirme

06.09.2015
65
Facebook kullanıcı adı değiştirme

Facebook’ta kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Yapmak istediğiniz işlem bu ise Facebook kullanıcı adınızı 60 günde 1 kere değiştirebilirsiniz. Facebook için kullanıcı adınızı değiştirme, aynı şifre değiştirmeye benzeyen bir ayar ile yapılır.

Basit ve kolaylıkla bir kaç adımda gerçekleşebilir. Facebook’ta kullanıcı adı değiştirme hakkında hiçbir fikri olmayanlar için basitçe ve resimli olarak anlatacağımız konumuzu inceleyebilirsiniz.

Facebook’ta kullanıcı adını kaç kere değiştirebilirim? Facebook’ta kullanıcı ismi değiştirmeye izin var mı?

Facebook’ta kullanıcı adınızı değiştirme için 1 hakkınız bulunur.  Facebook kullanıcı isminizi, 60 gün içinde 1 kere değiştirmeye izin verir ve bu değiştirme işlemini yaptıktan sonra eski kullanıcı adınıza geri dönemezsiniz.

Facebook kullanıcı adınız en az 5 karakter olmalıdır ve com, net vb. gibi ifadeler ve genel ifadeler içeremez.

Seçtiğiniz kullanıcı adını başka biri tarafından kullanılmaması gereklidir. Facebook’ta kullanıcı adı sadece bir kez değiştirilebilir. Facebook kullanıcı adı seçerken, harf ve rakam ve nokta işaretini kullanabilirsiniz. Ama nokta işareti kullanıcı adının bir parçası değildir. Yani bir kullanıcı adı arasında nokta olması onu değiştirmez.

Örneğin, ahmetmehmet ile ahmet.mehmet kullanıcı adları arasında bir fark yoktur.

Facebook’ta kullanıcı adı değiştirme

Facebook Ayarlar sayfasına gidebilmeniz ve kullanıcı adınızı değiştirebilmeniz için Facebook’ta oturum açmış olmalısınız, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmış olmalısınız.

Facebook “Ayarlar” bölümüne giriniz.

Yeni şifre almak istiyorum facebook-1

“Genel hesap ayarları” bölümüne girmiş olursunuz. Bu bölümden  “kullanıcı adı” yazan yerde bulunan “düzenle” ye tıklayarak kullanıcı adı yazan bölümün değiştirilebilir hale geldiğini görmüş olursunuz.

facebook-kullanıcı-adı

Burada başkası tarafından kullanılmayan bir kullanıcı adı yazarak bekleyiniz, sistem kullanılabilirliğini denetleyecektir ve uygun olup olmadığını kontrol eder. Kullanılabilir bir isim bularak “Değişiklikleri Kaydet” butonu ile işlemi onaylayarak Facebook kullanıcı adınızı değiştirmiş olursunuz.

Facebook Yedeklerinizi kolayca alabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.