MobilShift

Facebook dosya eki açılamıyor hatası ve çözümü

03.10.2015
1.208
Facebook dosya eki açılamıyor hatası ve çözümü

Facebook’ta dosya eki açılamıyor hatası neden olur? Son günlerde bu sorunu yaşayanlar artmış durumda. Bu duruma çözüm arayanlar için, bu durum ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Sorunun çözümü için bazı olası çözümleri, bu yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook dosya eki açılamıyor neden meydana geliyor?

Bu durum, genellikle Facebook’ta tarafınıza gönderilmiş olan bir resim yada video ile alakalı bir durumdur. Facebook üzerinden, mesaj yada bildirim olarak gelen bir gönderide yaşanır. Ekli olan medyayı açmak istediğinizde, karşınıza gelen dosya eki açılamıyor hatası gelir. Peki bu neden oluyor?

Facebook’ta yapmış olduğunuz paylaşımlar ile ilgili bir çok ayar bulunur. Bu gizlilik ayarları bölümünden, kimlerin ve hangi kişilerin paylaşımları göreceği ile alakalı bir durumdur. Facebook dosya eki açılamıyor hatası alıyorsanız, muhtemelen, dosya bozuk veya hasarlıdır. Değilse güvenlik ayarlarından kaynaklanır.

Ancak burada güvenlik ayarları, ilgili dosyayı, ilk paylaşan kişi tarafından, kimlerin görebileceği hakkında yaptığı ayarlardır. Örneğin, bu ek sadece arkadaşlar şeklinde bir ayar ile paylaşılmış olabilir. Bu durumda dosya kaynağından size arkadaş olmayan biri tarafından gönderilmiş ise siz bu dosyayı göremezsiniz.

Dosya eski veya kaldırılmış olabilir, bu yüzden de dosya eki açılamıyor hatası alırsınız.  Bu hata ile ilgili, bilgisayarınızda yada internet tarayıcınızda bir ayar veya değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Dosya eki açılamıyor hatası, genellikle gizlilik ayarları ile ilgili bir durum sonrası oluşmaktadır.

Dosya eki açılamıyor hatasının çözümü?

Dosya kaynağının, gizlilik ayarlarını değiştirmesi gereklidir. Dosya kaynağı ilk paylaşan yani, dosyayı Facebook’a ilk yükleyen kişi olmaktadır. Paylaşılan kişilerin, gizlilik ayarları bu durumda etkili olmaz. Bu sebeple dosya eki açılamıyor hatası için kaynağı ile irtibata geçmek gerekmektedir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.