MobilShift

Facebook arama geçmişi nasıl silinir?

11.06.2016
71
Facebook arama geçmişi nasıl silinir?

Facebook arama kayıtları nasıl silinir? Facebook içinde arama bölümünden yaptığınız aramalar burada saklanır ve daha sonra arama yaparken karşınıza çıkabilir. Bu yazıda size Facebook arama kaydınızı nasıl silebilirsiniz detaylı olarak anlatacağız.

Facebook arama kayıtlarını nasıl silinir?

Facebook, ana sayfasında yer alan ve arkadaşlarınızın profillerine hızlı olarak ulaşabileceğiniz arama alanında, yaptığınız aramalar kaydedilir. Bu şekilde aramayı tekrar yaptığınızda, arama alanını tam olarak doldurmadan, eşleşen kişiler listelenir. Aslında bu işlem hızlı arama olarak kullanıcıların daha sonra yaptıkları aramalarda kolaylık için yapılmış bir uygulamadır.

Facebook arama alanında yer alan bu geçmiş, arama yaptığınızda listelendiği için, bazı kullanıcılar bunun görülmesini istemezler. Dolayısıyla listedeki bu verileri silmek isteyebilirsiniz.

Facebook arama geçmişi çok basit bir şekilde silinebilir. Aşağıdaki anlatılan yönergeleri uygulayarak hemen Facebook arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Facebook arama geçmişi silme işlemi

Facebook logosunun hemen yanında, sayfanın en üstünde yer alan arama alanında yapılan arama geçmişini silme işlemi şu şekilde yapılır.

İlk olarak arama çubuğunda herhangi bir arama ibaresi olmamalıdır. Eğer varsa bunu silin, ardından “Düzenle” seçeneği çıkacaktır, buna tıklayın.

Facebook’ta bu ana kadar yaptığınız tüm arama kayıtları ve arama zamanları karşınıza tarih sırasına göre listelenecektir. Burada listeden tek tek silebileceğiniz gibi, arama kayıtlarının hepsini silmek isteyebilirsiniz.

Bu şekilde isterseniz sağ üst bölümde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklayınız.

Facebook arama geçmişi silme onay kutusu gelecektir,  bunu onayladığınız zaman Facebook arama geçmişiniz tamamen silinecektir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.