MobilShift

Facebook arama geçmişi nasıl silinir 2016

11.06.2016
11
Facebook arama geçmişi nasıl silinir 2016

Facebook arama kayıtlarını nasıl silebilirim, Facebook geçmişini silme işlemi resimli anlatımı ve 2016 Facebook arama yapılan kişileri kaldırma işlemi anlatılmaktadır.

Facebook, ana sayfasında yer alan ve arkadaşlarınızın profillerine hızlı olarak ulaşabileceğiniz arama alanında, yaptığınız aramalar kaydedilir, aynı aramayı tekrar yaptığınızda, arama alanını tam olarak doldurmadan, eşleşen kişiler listelenir, bu işlem hızlı arama olarak adlandırılır. Facebook arama alanında yer alan bu geçmiş, arama yaptığınızda listelendiği için, bu listedeki verileri silmek isteyebilirsiniz. Facebook arama geçmişi çok basit bir şekilde silinebilir. Aşağıdaki anlatılan yönergeleri uygulayarak hemen Facebook arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Facebook arama geçmişi silme işlemi

Facebook logosunun hemen yanında, sayfanın en üstünde yer alan arama alanında yapılan arama geçmişini silme işlemi şu şekilde yapılır. İlk olarak arama çubuğunda herhangi bir text, yazı olmamalıdır, varsa bunu silin, silme işlemi ardından “Düzenle” seçeneği çıkacaktır, buna tıklayın.

Facebook’ta bu ana kadar yaptığınız tüm arama kayıtları ve arama zamanları listelenmiştir. Burada listeden tek tek silebileceğiniz gibi, arama kayıtlarının hepsini silmek isterseniz sağ üst bölümde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklayınız.

Facebook arama geçmişi silme onay kutusu gelecektir,  bunu onayladığınız zaman Facebook arama geçmişiniz tamamen silinecektir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!