MobilShift

Exphone | Aeromobile nedir & Ne işe yarar

26.03.2017
51
Exphone | Aeromobile nedir & Ne işe yarar

Exphone nedir?

Exphone uygulaması nedir, ne işe yarar, yolcular Exphone için ne kadar ücretlendirilecek, Exphone nasıl kullanılacak ve neleri kapsayacak? Exphone uygulaması nasıl kullanılacak. Exphone ücretlendirilmesi nasıl olacak?

Exphone, A.B.D ve daha İngiltere tarafından, İstanbul’dan kalkan direkt uçuşları da kapsayan, cep telefonu hariç mobil cihazlara getirdiği yasaklar üzerine T.H.Y tarafından Exphone isimli uygulamayı devreye sokmaya hazırlanıyor.

Peki tam olarak Exphone  nedir ve ne işe yarar, nasıl kullanılır? Bu yazımızda Türk Hava Yolları tarafından uygulamaya sokulacak olan Exphone  uygulamasının ne işe yaradığını ve yolcuların bu hizmetten nasıl yararlanacağını anlatmaya başlayalım.

Exphone Nedir?

Exphone konuşma harici, diğer tüm internet hizmetleri ve SMS hizmetini güvenli bağlantı üzerinden sunan bir sistem. Buna göre tüm internet erişimi güvenli bağlantı üzerinden gerçekleşecek. İnternete bağlanmanın yanı sıra, Sms hizmeti de, aynı bağlantı üzerinden gerçekleşecek.

Aeromobile Nasıl Çalışır?

Aeromobile Exphone nasıl çalışır,çalışma prensibi uçakta yer alan bir internet anteni ile internet erişimi için bir uydu ve yer merkezi arasında iletişim sağlanarak, yolcuların güvenli internet erişimi sağlanmaktadır. Uçakta yer alan alıcı ile güvenli internet erişimi uçağa alındıktan sonra “Data roaming” üzerinden yolculara ulaştırılır.

exphone nedir

Exphone Altyapısı ve AeroMobile

AeroMobile, Panasonic tarafından çoğunluk hisseleri alınmış ama yapı olarak bağımsız bir şirket. AeroMobile şirketi “Uçuş mobil telefon servisi” hizmetini Exphone ile entegre ederek kullanıcılarına sunacak. AeroMobile şu ana kadar, dünya üzerinde 2008 yılından beri 40 milyondan fazla yolcu tarafından kullanılan bir sistem, Uçuş mobil iletişiminde pazar lideri olan AeroMobile Airbus ve Boeing marka uçaklara entegre edilebiliyor yada uçak yapım aşamasında bu sistem kurulu bir halde üretilebiliyor.

AeroMobile Kullanan Havayolu şirketleri

AeroMobile sistemi şuanda bir çok havayolu şirketi tarafından kullanılmakta, bu sayı git gide artmakta AeroMobile sistemini daha fazla havayolu şirketi tercih etmekte. AeroMobile/Exphone sisteminin entegre edileceği havayolu şirketinin ilk sırasında ise Türk Hava Yolları geliyor.

aeromobile havayolu şirketleri

Şu ana kadar,  Air France, Air Berlin, Air Seychelles, Air Serbia, Alitalia, Cathay Pacific, Emirates, Etihad, Eurowings, EVA Air, KLM, Kuwait Airways, Lufthansa, Malindo Air, Qatar, SAS, Singapore Airlines, SWISS, Turkish Airlines, Virgin Atlantic tarafından kullanılan sistem çok yakın zamanda daha fazla havayolu şirketi tarafından da kullanılacak.

AeroMobile / Exphone Güvenli mi?

Kesinlikle evet, tüm AeroMobile donanımları  uluslararası Faa (Federal Aviation Administration) ve Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından onaylanmıştır ve sertifikalandırılmış durumda.

Exphone Nasıl Kullanılır?

Exphone uygulamasının kullanılabilmesi için, bu hizmetin aktif hale getirilmesi gerekmekte, bu hizmet aktif hale geldiğinde uçaklarda bir anons yapılacak ve yolcular hizmete dahil olmaya başlayacak. Yolcuların Exphone uygulaması üzerinden internet erişimine bağlanabilmesi için “data roaming ” modu aktif olması yeterli olacak, uçuş süresinde yolcular bu çekilde güvenle internet erişimine sahip olacaklar.

data roaming nedir

Exphone Ücretleri Nasıl olacak?

Exphone uygulamasına dahil olan yolcular bu hizmetin bedelini nasıl ödeyecekler? Kurulacak olan sistem ile güvenli bağlantı üzerinden sağlanan internet erişimi için her kullanıcı bağlı oldukları mobil operatör tarafından ücretlendirilecek ve kullanım bedelleri faturalarına yansıyacak.

Exphone Ne Zaman Kullanıma başlayacak?

Exphone uygulamasının altyapısı tamamlanmış durumda ve 2017 Nisan ayından itibaren yolcular Exphone uygulamasını kullanmaya başlayacaklar.

Exphone İnternet Kısıtlaması var mı?

Exphone için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor, buna göre Facebook ve Twitter başta olmak üzere, tüm sosyal medya hesaplarına erişim ve güncellemeleri, Sms alımı ve gönderimi, E-posta hesaplarına erişim ve Google, Youtube hizmetleri vb. popüler mesajlaşma uygulamaları Whatsapp ve Line gibi tüm internet kullanan uygulamaları kullanabilecekler.

AeroMobile Nedir Video

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.