MobilShift

Excel de yazı yazarken alt satıra geçme

23.02.2015
658
Excel de yazı yazarken alt satıra geçme

Excel’de bir hücre içinde yazıyı alt satıra nasıl kolayca geçirebilirim. Bu basit ama kullanışlı yöntem ile daha etkin ve kolaylıklar sağlayabilirsiniz.

Microsoft Excel’de yazıyı bir alt satıra nasıl geçireceğim? Bir hücre içinde yazıyı alt satıra geçirme ayarı nasıl yapılır? Excel’de Hücre içinde satır atlamak. Excel de yazı yazarken alt satıra geçme.
Excel alt satıra geçme formülü var mıdır? Excel hücrede alt satıra geçme nasıl yapılır?

Excel’de bir yazı yazdığınızda bir hücre içinde uzayarak devam eder ve bir alt satıra geçmez. Bu işlem için yapmanız gerekenler şu şekildedir. Normal şekliyle bir hücre içinde bulunan yazı diğer satırların üzerine gelecek şekilde gözükür ama yazı sadece ilk hücre içindedir.

excel-yazı-alt-satıra-geçsin-1

Şimdi bu yazıyı bir alt satıra geçirerek içinde bulunduğu Hücrenin boyuna göre şekil almasını sağlayacağız. Bu işlemi hücre üstünde sağ tuş ile tıklayarak açılan Hücreleri Biçimlendir menüsünden yapabiliriz.

Hücreleri biçimlendir    menüsünde Hizalama sekmesine gelin, Burada “Metni kaydır” seçeneğini tıklayarak işaretli hale gelmesini sağlayın. Tamam tuşuna basın.

hücre-metni-kaydır

Artık o hücre için metin kaydır özelliği aktifleşmiş olur ve hücre içine yazılan tüm metinler hücre boyuna göre bir alt satıra geçecektir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.