MobilShift

Eski telefon numaralarınızı bulun | Eski numaram neydi

30.07.2015
386
Eski telefon numaralarınızı bulun | Eski numaram neydi

Eski kullandığım telefon numaralarımı nasıl bulabilirim, eski borç bilgim, eski numaram neydi, eski telefon numaramı bulmak istiyorum. Hatırlamadığım eski hatların telefon numaraları sorgulama ve öğrenme hizmeti var mı? Geçmiş yıllara ait üzerime kayıtlı olan fakat, kapattırdığım telefon numaralarımı kim kullanıyor.

Eski telefon numarasını öğrenme hizmeti, internetten eski size ait olan numaraları öğrenebilirsiniz. Eski tarihli Telsim, Avea, Aria, Aycell, Turkcell, Vodefone numaram neydi? nasıl bulabilirim, nereden görebilirim diye merak etmeyin.

Eski hatlarınızın numaralarını öğrenmek

Numara taşınabilirliği, birçok açıdan faydalı ve güzel bir uygulama. Ancak eskiden farklı operatörler arasında, birden fazla hat kullanan sayısında, bir hayli fazlaydı. Her operatörün, farklı sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyen kişiler, birden fazla hat olarak kullanmaktaydı. Numara taşınabilirliği sayesinde bu oran oldukça azaldı.

Üzerinden yıllar geçmesine rağmen, bazen bu numaraları görmek isteyebilirsiniz. Nostalji olarak, tekrar aynı hattı satın almak isteyebilir ama numarasını hatırlayamadığınız için bunu başaramazsınız. O zaman yapmanız gereken şey ilk olarak numarayı öğrenebilmek, peki ama nasıl?

E-Devletten eski numaranızı öğrenin

E-devlet mobil hat sorgulama hizmeti vermekte ancak bu hizmet, şuanda aktif olan hatlar için geçerli ve eskiden size ait olan ama şuanda mülkiyeti size ait olmayan bir hattı buradan sorgulamanız mümkün olmamaktadır. Ancak E-Devlet üzerinden, farklı bir bölümden, bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Bu işlem için E-devlet şifresi gereklidir.

Btk fatura sorgulama hizmeti

Btk tarafından verilen hizmette, adınıza kayıtlı tüm fatura bilgileri verilmektedir. Bu alanda eski kayıtlı telefon ve diğer internet, kablo tv. gibi fatura bilgileri de sorgulanabilmektedir. Bu hizmet e-Devlet üzerinden verilmektedir ve aşağıdaki bağlantı sizi, borç alacak sorgulama alanına yönlendirecektir.

Turkcell, Avea ve Vodafone veya eski isimli Telsim ve Aria hatlarınıza ait geçmiş telefon numaralarınızı, bu sorgulama alanından yapabilirsiniz. Mobil operatörde adınıza tanımlı, eski ve yeni tüm hatların bilgilerine, abonelik tarihleri açılış ve kapanış bilgilerine, telefon numaralarına ulaşmanız mümkündür.

https://www.turkiye.gov.tr/btk-mobil-sabit-internet-kablo-tv-uydu-isletmecilerinden-borc-ve-alacak-sorgulama

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.