MobilShift

En İyi Arama Engelleme Programı 2018

27.01.2018
45
En İyi Arama Engelleme Programı 2018

İstenmeyen numaraları engellemenin bir çok yolu var, bunlardan bir tanesi de, telefonunuzda bir numara engelleme uygulaması kullanmak. İstenmeyen veya sizi rahatsız eden aramaları ve sms’leri kolayca engelleyeceğiniz, kullanışlı ve güzel bir uygulamayı sizlere tanıtacağız.

Bir çok kullanıcı için, istenmeyen numaralardan gelen çağrılar sorun teşkil eder, bu aramaları, mobil operatör üzerinden ya da, telefon üzerinden engellemek de mümkün olasa da, numara engellemenin diğer bir yolu da bunun için geliştirilmiş bir uygulama kullanmaktır.

Hiya Nedir Ne işe Yarar?

Bu yazıda sizlere önereceğimiz uygulamanın adı, Hiya – Arama Kimlik Engelleme uygulamasıdır, bu uygulama ile gelen çağrıları ve numaraları kara listeye alarak engelleyerek, bu çağrıların size ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Hiya Uygulamasında, gelen çağrıları engellemek için, bir çok seçenek yer alır, isterseniz gelen çağrıları veya rehberinizdeki numaralar haricinde çağrı almamayı seçebilir, ya da gelen reklam ya da dolandırıcılık amaçlı SMS’leri kara listeye alarak engelleyebilirsiniz.

Bu numaraları geri dönük olarak, sorgulayabilir, veritabanı üzerinden kontrol edebilir ve bu numaraları raporlayabilirsiniz. Hiya uygulaması, numara engelleme için yapılmış, oldukça kolay kullanıma sahip, popüler bir uygulamadır.

Hiya – Numara engelleme uygulaması, şu an için Ücretsiz ve reklamsız olarak Android ve İos üzerinde kullanılmaktadır, Hiya uygulamasının, kötü yanlarından birisi de Türkçe dil desteğinin henüz olmamasıdır, ancak kısa zamanda, bu uygulama Türkiyede popüler oldukça bu desteğinde geleceğini düşünüyoruz.

Hiya Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Hiya – Numara engelleme uygulamasını, kullanmak için, yapmanız gereken ilk kurulumda bir kayıt işlemi yapmanız gerekiyor. Hiya kullanmak için yapmanız gereken tek şey sadece uygulamayı marketten indirmek ve kurmak, ve kaydolmak daha sonra uygulama içinden arama engelleme işlemlerinizi yönetebilirsiniz.

Uygulamayı, kurdunuz ve açtınız, karşınıza gelen alanda, sizden cep telefonunuzu doğrulamak isteyen bir alan göreceksiniz, buraya cep telefon numaranızı yazın ve cep telefonunuza gönderilen SMS’teki kodu uygulamada belirtilen yere yazın.

Ardından, dilerseniz Google veya Facebook hesabınızı kullanarak bir giriş işlemi yapabilirsiniz, ancak bu adım zorunlu değildir ve bu adımı atlayabilirsiniz.

Hiya uygulaması bu aşamada, sizden bazı izinler isteyecektir, bu izinler rehbere erişim ve rehberi yönetme izinleridir, bu izinleri uygulamayı kullanmak isterseniz vermeniz gereklidir, daha sonra ise uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hiya Numara Engelleme Nasıl Çalışır?

Uygulamayı açarak, kurduktan sonra rehberinizde yer alan numaralardan ya da gelen çağrıları görüntülediğiniz alanda yer alan, “Block” seçeneğini kullanarak numarayı engelleyebilirsiniz. Bu esnada, karşı tarafta bir arama sesinin ardından telefon otomatik olarak meşgule düşecektir ve bu numaranın sizi araması mümkün olmayacaktır.

Numara Engelleme Uygulaması Kurulumu

İlk olarak uygulamayı açın ve “Get Started” butonuna dokunarak işleme başlayın.

hiya numara engelleme

Numara engelleme uygulaması için, kendi cep telefonu numaranızı girin ve “İleri” butonuna dokunarak işleme devam edin.

Cep telefonunuza gönderilen kodu buraya gelin, bunun için SMS’lerinizi kontrol edin.

numara engelleme 2018

Dilerseniz, burada Facebook veya Google ile oturum açarak giriş yapabilir ve hesabınızı bağlayabilirsiniz, bu işlem adımı zorunlu değildir, bu adımı geçebilirsiniz.

Artık Hiya Numara engelleme uygulamasını kurdunuz ve bir hesap açma işlemi yaptınız, artık istenmeyen numaraları buradan engelleyebilirsiniz. Engellemek istediğiniz numaralar için Hiya uygulamasını açın ve numarayı bulun ardından, numara üstündeki üç noktaya dokunarak “Block” seçeneğine dokunun, bu şekilde istenmeyen numaraları kolayca engellemiş olursunuz.

numara engelleme 2018

Hiya ile engellediğiniz numaralar, bu şekilde Gri bir biçimde yer alır, dilerseniz “UNblock” seçeneği ile numaranın engelini buradan kaldırabilirsiniz.

Hiya Numara Engelleme Mobil Uygulamaları

Hiya uygulaması Android ve İos üzerinde çalışabilir, bunun için size uygun olan sürümü indirmeniz gereklidir, aşağıdaki resmi uygulama linklerini kullanarak Hiya – Numara engelleme uygulamasını indirebilirsiniz.

google play logo

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.