MobilShift

Eba Şifresi Nasıl Alınır

19.03.2020
54
Eba Şifresi Nasıl Alınır

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA, dijital eğitim platformundan yararlanmak istiyorsanız, ilk girişte kayıt olmalısınız, EBA şifrenizi almanın birkaç yöntemi bulunur, ilk şifrenizi kayıt esnasında oluşturarak alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız şifre ve T.C Kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Peki Şifremi nasıl alabilirim?

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA şifrenizi almak için, EBA platformunun resmi sayfasından bir kayıt işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Anasayfada yer alan Öğrenci kısmından “Eba Hesabı Oluştur” seçeneğine tıklayın. Ardından açılan pencerede yer alan bilgileri doldurun, bu bilgiler aşağıdaki formda yer alan bilgilerdir.

EBA kayıt olmak için bu bilgileri doldurduktan sonra, diğer aşamada ilk kez şifre oluşturacaklar için, şifre belirleme seçeneği gelir ve bu şekilde şifrenizi almış olursunuz.

Uyarı! Bu bölüme kadara anlatılanlar, EBA platformuna ilk kez kayıt olacakların yapması gerekenlerdir. Yani EBA sistemine kaydolarak hesap açılma işlemidir.

EBA Hesabı Nasıl Açılır?

İlk kez EBA hesabı açacaklar için daha detaylı hesap açma ve kaydolma seçeneğini daha önceki yazılarımızda vermiştik. Bu yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

EBA Kayıt Ol 2020

http://www.mobilweb.net/eba-kayit-ol-2020/

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA şifrenizi almak için birkaç metot bulunur, Şifre almak için yapman gerekenlerin açıklandığı açıklayıcı bir broşür resmi sitede yer almaktadır. Buna göre EBA şifreni almak için ilk olarak eba.gov.tr üzerinden sağ üstte yer alan öğrenci seçeneğine tıklaman gerekmektedir.

Aşağıda yer alan form karşına gelecektir, burada “EBA Hesabı ile Giriş Yap” formundan giriş yapabilirsin ancak şifren olmadığı için şifreni alman gerekmektedir.

Bunun içinde aynı formda yer alan “EBA şifresi nasıl alınır?” seçeneğine tıklayarak bunu öğrenebilirsin.

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

Aşağıda resmi sayfada yer alan EBA şifresinin nasıl alınacağı hakkında açıklayıcı bir infografik bulunmaktadır. Burada görüldüğü üzere EBA şifresini almanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Sayfamızın başında da anlatıldığı gibi EBA hesabı açarak ilk kez şifreni bu şekilde de alman mümkündür.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.