MobilShift

E devlet şifremi unuttum ne yapmam lazım

04.08.2015
211
E devlet şifremi unuttum ne yapmam lazım

E-devlet şifremi unuttum

E-Devlet şifresini unuttum ne yapacağım, E-Devlet şifremin yenisini nasıl alabilirim, E-Devlet şifre yenileme için nereye başvuracağım, şifremi nasıl yenilerim gibi sorularınız varsa, E-Devlet şifrenizi yenilemeniz için, yapmanız gerkenler kısaca bu yazıda anlatılmaktadır.

E-Devlet şifre yenileme

E-Devlet şifre yenileme de dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır. Telefon ve e-posta bilgilerinizi sisteme kayıt ettiniz mi, yoksa etmediniz mi? Buna göre yapacağınız işlemlerde değişmektedir.

Şifrenizi unuttunuz ve yeni birşifre almak istiyorsunuz, E-Devlet şifrenizi Ptt şubesinden aldıktan sonra, telefon ve E-posta gibi bilgilerinizi sisteme girerek, kaydettiyseniz, E-Devlet internet sitesi üzerinden yeni bir şifre alabilirsiniz.

e-devlet-kapısı

E-Devlet sistemine telefon ve e-posta bilgilerinizi kaydetmediyseniz, yeni bir şifre almak için Ptt’nin yolunu tutmanız gerekiyor, yeni şifrenizi bu sefer 2 TL değil 4 TL ödeyerek alabileceksiniz. Bu yüzden ilk şifre aldığınızda bilgilerinizi, özellikle de Telefon bilginizi güncellemeye özen gösteriniz.

E-Devlet Şifremi unuttum

E-Devlet şifrenizi unuttuysanız yapmanız gerekenler, Şifremi unuttum linki ile ulaşacağınız sayfada yapılabilmektedir. Yeni şifre belirlerken, şifreniz en az 8 karakterden oluşmalıdır, ham harf hamde rakam içermelidir, yeni şifreniz, doğum tarihi ve kimlik numaranız da olamaz.

Yeni şifre alabilmek için, yönergeleri takip ederek E-Devlet üzerinden işlem yapabilirsiniz.

e-devlet-şifremi-unuttum

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.