MobilShift

Dropbox hesabını silme

31.05.2016
6
Dropbox hesabını silme

Dropbox hesabı nasıl silinir, Dropbox hesabımızı kalıcı olarak nasıl kapatabiliriz. Bu yazımız içeriğinde var olan Dropbox hesabımızı silme işlemini, resimli olarak hesap silme linki ile birlikte vereceğiz. Dropbox hesap kapatma için, aşağıdaki yönergeleri uygulayabilirsiniz.

Dropbox Hesap silme işlemi

Var olan bir Dropbox hesabımızı silmek istediğimizde, hesabımızda var olan tüm datalar, veriler kalıcı olarak silinecektir, Dropbox hesabınızı silmeden önce hesap içeriğinizi kontrol ederek, gerekli dosyalarımızı bilgisayarımıza yedekleme işlemini yapmalıyız, Dropbox hesabı silindikten sonra, burada silinecek verilere bir daha ulaşamayabiliriz.

Dropbox hesabımızı silebilmek için, hesabımıza erişiyor olmalıyız, hesap giriş bilgilerini kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi girerek ilk olarak oturum açmamız gerekmektedir. Eğer Dropbox şifremizi unuttuysak, ilk olarak hesap erişimi için gerekli olan şifremizi, sıfırlayarak yeni bir şifre almak durumundayız.

Dropbox Hesap silme Linki

Dropbox hesabımızda oturum açalım, hesaba girdikten sonra, yazının altında yer alan hesap silme linkine tıklayarak, Delete Account – Hesap silme sayfasına giderek, şifremizi tekrar yazdıktan sonra, Dropbox hesap silme nedenimizi açılır kutudan seçerek “Delete My Account” butonuna basalım.

Why are you leaving? yazan açılır kutudan, herhangi bir sebep yada Other seçeneğini seçin. Diğer kutuya herhangi bir şey yazmanız gerekmemektedir.

Dropbox hesabınız direk olarak silinecektir ve geri alınamayacaktır.

Dropbox Hesabınızı Silmek için tıklayınız

Uyarı!

Dropbox hesabınızı silmek için bu işlem geri alınamaz, bu bir hesap dondurma işlemi değildir, “Delete my account” butonuna bastığınızda,  daha başka bir uyarı vermeden veya bir form onaylamanız istenmeden direkt olarak hesabınız silinecektir ve kapatılacaktır.

Dropbox hesap silme işlemini geri almanız mümkün değildir, bu yüzden hesabınızda gerekli doyalar, resimler, veriler olmadığından emin olunuz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!