MobilShift

Derece santigrat işareti nasıl yapılır | Word | Autocad

04.06.2015
86
Derece santigrat işareti nasıl yapılır | Word | Autocad

Klayyeden direk olarak görünmeyen ama Alt tuşu ile birlikte aktif olan karakterlerden birisi olan Derece işareti ( ° ) nasıl yapılır? Örneğin bir doküman için derece yazmanız gerekiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Örneğin hava sıcaklığı 38 derece, siz bunu işareti ile birlikte yazmak istiyorsunuz, 38° gibi, bu yapmanın en kolay ve basit yolu nedir?

Derece işareti, klavyede direkt olarak bulunmaz, ama Windows kütüphanesinde Ascii karekter olarak depolanmıştır ve ALT tuşu ile birlikte 248 rakamına tanımlanmıştır, yani siz bir metin editöründe ALT tuşuna basarken klavyeden 248 yazarsanız ekrana derece işareti gelecektir.

Derece işaeti için ALT 248 tuşlayınız.

 Bu klavyeden direkt olarak tek tuş ile değil de bir tuş kombinasyonu ile birlikte yapabileceğiniz bir işlemdir. Bu karakterlere benzeyen bir çok karakter bulunur, bu karakterlerin bir listesine, Ascii karakter listesi linkinden ulaşabilirsiniz. Bu işlem tüm text editörlerinde geçerli bir işlemdir, Word, Excel, Txt vb. tüm dosyalarda bu işlem ile kolayca derece işareti yapabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.