MobilShift

com.android.systemui Hatası Nasıl Çözülür

21.02.2018
36
com.android.systemui Hatası Nasıl Çözülür

Android kullanan cihazlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de com.android.systemui hatasıdır. Bu hata, telefonun kilitlenmesine ve donmasına yol açar ve bu sırada telefonda hiç bir işlem yapılamaz. Bu durum için yapılacak olan geçici çözüm ise, telefonu kapatarak açmaktır. Bu şekilde sorun giderilir ancak sorun çözülmez.

com.android.systemui hatası Çözüm Yolları

com.android.systemui hatası için, kalıcı olarak bir çözüm bulmak için, telefonunuzun işletim sisteminde bu sorunu yaratan problemi çözmek gerekmektedir. System mui hatası için, Android işletim sistemi ve üzerinde çalışan bazı uygulamaları denetlemek gerekmektedir. Bu sorun her marka veya model için aynı olmasa da benzer şekilde çözülebilir.

com.android.systemui hatası Çözüm Yolları

1. APK olarak Yüklediğiniz Uygulamaları Kaldırın

System Mui hatasının kalıcı çözümü için, yapmanız gereken bir kaç işlem vardır. Bunları sırasıyla yaptığınızda problem muhtemelen çözülecektir. İlk olarak Apk olarak yüklediğiniz bir uygulama varsa, bu uygulamayı kaldırmayı deneyiniz. Çünkü Apk diye tabir edilen ve dış kaynaklardan yüklenen bu uygulamalar, cihazın işletim sistemine zarar verebilmektedir.

Kaynağı belli olmadığından, Apk tarzı uygulamalar içinde zararlı yazılım veya virüs içeren kodlar olabilmektedir. Bu durumda telefonda farklı hatalar almanız mümkündür. System Mui hatası için, ilk yapmanız gereken APK ile yüklediğiniz uygulamaları kaldırmaktır.

2. Uygulamaları denetleyin.

Android işletim sisteminize göre uyumsuz olarak çalışan bazı uygulamalar olabilir. Bu durum uygulamaların kararsız çalışmasına ya da Android işletim sistemine zarar vermesine neden olabilir. Bu durumda da benzer hatalar alabilirsiniz. Uygulamalar kısmından, uygulamayı devre dışı bırakarak, telefonunuzu deneyerek hatanın çözülüp çözülmediğini test edebilirsiniz.

3. Android İşletim sisteminizi Güncelleyin

Eğer eski sürüm bir işletim sistemi kullanıyorsanız, eski sisteminizi yeni sürüm ile güncelleme yaparak, sorunu çözmeniz olasıdır. Bunun için Telefonunuzda Ayarlar kısmından , Sistem güncelleme kısmına girerek alabileceğiniz yeni bir güncelleme olup olmadığına bakabilirsiniz.

Eğer kısa süre önce bir güncelleme yaptıysanız ve sorun bu güncellemeden sonra başladı ise, bu durumda yeni güncelleme problemin sebebi olabilir, bu durumda eski sürümünüze gerei dönmeyi deneyebilirsiniz.

4. Google Play Store Güncellemesi

Google Play Store mağazasındaki güncellemelerden kaynaklanan bir sorun olabileceğinden, bu sürüm güncellemesini de kaldırarak bir deneme yapabilirsiniz. Bunun için, telefonunuzdan uygulamalar ve ardından  Google Play Store uygulamasını seçin ve “Güncellemeleri Kaldır” seçeneğini kullanarak, yeni güncellemeleri kaldırın ve sisteminizi test ederk sorunun çözüldüğünü test ediniz.

5. Virüs Taraması Yapın

Telefonunuza virüs taraması yapın. Telefon yer alan bir virüs ve benzeri zararlı yazılımlar bu duruma sebep olabilir. Telefonunuzu bir virüs programı ile taratın ve varsa virüsleri temizleyiniz. Eğer bu tazr zararlı bir yazılım varsa, bu soruna sebep olabilir.

6. Telefona Hard Reset Uygulayın

Telefonunuzda, olası sistem problemlerini çözmenin diğer bir yolu ise, telefonu sıfırlamaktır. Bu durumda var olan bir çok sorun çözülebilmektedir. Ancak bunu son seçenek olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Telefona hard reset atmak telefondaki tüm verilerin silinmesine sebep olur ve sistemi fabrika ayarlarına döndürmektedir. Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzdaki tüm verileri yedek alarak, kaydedin ve daha sonra telefonunuza Hard reset atarak sıfırlayın.

Telefona Reset Atma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıdaki bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz.

Hard Reset Nasıl Atılır?

Hard Reset nedir, neden atılır, verilerim silinir mi

Tüm bu işlemler sonrasında com.android.systemui hatası muhtemelen çözülecektir. Yaptığınız işlemler ve karşılaştığınız sorunlar ile ilgili olarak yorum bölümünden yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Youtube sayfamızı ziyaret ederek, kanalımıza abone olarak yardım konularına ulaşabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

youtube abone olma

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.