MobilShift

Code org Giriş

20.03.2020
384
Code org Giriş

Code org nedir, nasıl giriş yapılır? Code org hesabı açma ve girişi için yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmaktadır.

Code org giriş yapmadan önce  Code org projesi nedir ve ne işe yarar hakkında biraz bilgi verelim. Projeyi etkin bir şekilde kullanabilmek için bir hesap açarak kaydolmalı ve daha sonra giriş yapmamamız gerekmektedir. Bu yazıda Code org giriş nasıl yapılır resimli bir şekilde anlatılmaktadır.

Code org Nedir?

Code org, yazılım geliştiricilerin veya geliştirmek isteyenlerin ortak olarak giriş yaparak kullanabilecekleri bir platformdur. Google, Microsoft vb birçok şirketin destek verdiği kar amacı gütmeyen bir projedir. Küçük yaşta çocukların yazılımla tanışmalarını ve programlamaya başlamalarını amaç edinmiştir.

Code org Hesap Açma ve Kaydolma

Pojeyi kullanabilmek için bir hesabımızın olması gerekmektedir, bunu ücretsiz olarak yapabiliriz, ilk olarak code.org sitesine girerek bir hesap oluşturmamız gerekmektedir. Bunu aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek yapabiliriz.

Zaten bir hesabınız varsa bu alandan giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bir code org hesabınız yoksa bu durumda hesap açmanız gerekmektedir. Bunun için sağ bölümde yer alan Google, Facebook veya Microsoft hesabınızdan bir tanesini seçerek devam edebilirsiniz.

Kayıt sayfasından dilerseniz “Hesap oluştur” seçeneği ile kayıt olabilirsiniz. Code.org hesap oluştur ile karşınıza gelecek olan formu bir kereliğine doldurmanız gerekmektedir. Burada doldurmanız gereken alanlar sırasıyla şu şekildedir;

  • Account Type: Öğretmen ya da öğrenci misiniz? Student or Teacher, öğrenciyseniz Student, öğretmen iseniz Teacher seçeneğini seçin.
  • Display Name: Herkese açık görünür isminiz ya da rumuz yazın,
  • Age: Yaşınızı yazın,
  • Gender (Optional): isteğe bağlı cinsiyetinizi yazınız.
  • Kullanıcı sözleşmesini kabul etmek için kutucuğu işaretleyerek kabul edin.
  • Son olarak “Goto my account” butonuna basarak code org kayıt işleminizi bitiriniz.

Code org hesabınızı Google, Microsoft veya Facebook hesabınızı kullanarak oluşturmak isterseniz, bu seçeneklere tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir. Bu hesaplara sahip olmanız gerekmektedir, ardından seçtiğiniz ilgili hesaba ait giriş bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Ardından “Finish creating your account” formu ile bir kaç bilgi daha doldurmanız gerekmektedir, daha sonra code org hesabınıza açılacaktır, daha sonra code org girişi yapabilirsiniz.

Code org Hesabına Giriş Yap

Artık hesabınızı oluşturdunuz, artık code org hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Peki code org hesabınıza nasıl giriş yapacaksınız. Code.org sayfasından “Oturum Aç” seçeneğinde yer alan e-posta veya kullanıcı adı ve belirlediğiniz parola ile giriş yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.